Nowe centrum medyczne LUX MED, wraz z całodobowym Działem Pomocy Doraźnej, mieści się w Wiśniowym Business Park przy ul. 1 Sierpnia 8 w Warszawie. Jest to obecnie największa placówka LUX MED.

Na terenie Centrum Medycznego przy ul. 1 Sierpnia znajduje się obecnie aż 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych. Do dyspozycji warszawiaków pozostaje także działający dotychczas przy ul.  Racławickiej Dział Pomocy Doraźnej – dostępny 24 godziny na dobę i obejmujący: dyżury lekarzy rodzinnych, dyżury pediatryczne oraz dyżury chirurgiczne dla dzieci i dorosłych.

Nasz dotychczasowy 24 godzinny Dział Pomocy Doraźnej zlokalizowany był w placówce przy
ul. Racławickiej, czyli w pierwszym centrum medycznym Grupy LUX MED uruchomionym na początku lat 90. Przez te blisko 25 lat liczba naszych placówek wzrosła do niemal 200. Korzysta z nich ponad 1,7 mln pacjentów w całym kraju. Potrzebowaliśmy dziś nowoczesnego działu pomocy doraźnej w Warszawie i właśnie taki oddajemy do dyspozycji pacjentów przy ul. 1 Sierpnia 8 –
mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Centrum Medyczne LUX MED w Wiśniowym Business Park będzie przyjmować pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 umożliwiając konsultacje lekarzy kilkunastu specjalizacji, dostęp do badań diagnostycznych oraz usług z zakresu stomatologii. Tuż przy głównej recepcji zostało przygotowanie specjalne stanowisko pielęgniarskie przyjmujące pacjentów w nagłych przypadkach, wymagających udzielenia szybkiej pomocy.

Na pacjentów czeka także bezpłatny parking na ponad 100 miejsc, a do dyspozycji rodziców oczekujących na wizytę udostępniono komfortowe przestrzenie do przewijania i nakarmienia dziecka z możliwością podgrzania posiłku. Starsze dzieci mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie, gdzie czekają na nich zabawki interaktywne. Z kolei strefa relaksu umożliwia spokojne oczekiwanie na konsultację przy kawie i codziennej prasie.