Granty z EuropeanPioneers

8 grudnia 2014 roku wystartowała pierwsza runda programu EuropeanPioneers dedykowanego małym i średnim przedsiębiorstwom oraz start-upom, działającym w branży IT. 12 innowacyjnych projektów z całej Europy otrzymało łącznie ponad 2 mln dofinansowania. Ich autorzy przeznaczą granty na stworzenie własnych aplikacji. Na realizację projektu mają 8 miesięcy.

Poza dofinansowaniem otrzymają również wsparcie techniczne oraz bezpłatny dostęp do nowoczesnych technologii FIWARE, które wykorzystają w swoich aplikacjach. Będą uczestniczyli w warsztatach i seminariach online, prowadzonych przez mentorów z całej Europy, skorzystają z kompleksowego doradztwa biznesowego i zyskają możliwość nawiązania kontaktów z inwestorami.

Program EuropeanPioneers powstał z inicjatywy międzynarodowego konsorcjum, które w Polsce reprezentuje firma programistyczna Weblify (www.weblify.pl). Do rozdania pozostało jeszcze ponad 2 mln euro. Drugi nabór rusza w 30 marca 2015 roku. Granty zostaną przyznane kolejnym 13 przedsiębiorcom, którzy nadeślą najciekawsze propozycje rozwoju e-biznesu.

Co zrobić, aby dofinansowanie trafiło w Twoje ręce? Wystarczy, że wymyślisz aplikację, która będzie wykorzystywała co najmniej jedną technologię FIWARE. Co ważne, nasi eksperci zapewnią Ci wsparcie techniczne i coaching w zakresie jej wdrożenia. (FIWARE to innowacyjna otwarta infrastruktura w chmurze, dzięki której możliwe jest budowanie aplikacji i e-usług przy wykorzystaniu niewielkich nakładów finansowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://catalogue.fi-ware.org/).

Do dyspozycji masz cztery obszary rozwoju biznesu: Social Connected TV (aplikacje rozszerzające programy telewizyjne o elementy portali społecznościowych), E-learning (innowacyjne platformy i gry edukacyjne, kursy online), Smart City Services (aplikacje wykorzystujące geolokalizację) i Pervasive Gaming (gry oparte m.in. o rozszerzoną rzeczywistość, technologię 3D). Powinieneś dopasować swój projekt do jednego z nich.

Wnioski o grant mogą składać start-upy i firmy z sektora MSP. Jeśli masz pomysł na biznes, ale nie prowadzisz własnej działalności, nic straconego. Możesz założyć ją na potrzeby uczestnictwa w programie.

Aby dołączyć do grona beneficjentów EuropeanPioneers, wypełniasz formularz zgłoszeniowy online (uwaga, musisz to zrobić w języku angielskim!). Nie chcemy, abyś tracił czas na pisanie skomplikowanego wielostronicowego wniosku. Odpowiadasz po prostu na pytania, dotyczące Twojego projektu. Będziemy oceniać go na podstawie kilku kryteriów, m. in. innowacyjności, kreatywności, zaawansowania technologicznego, możliwości wykorzystania technologii FIWARE, potencjału rozwoju Twojego biznesu czy gotowości rynkowej produktu, który chcesz stworzyć.

Jeśli spodoba nam się nadesłana przez Ciebie propozycja, zaprosimy Cię do Berlina, gdzie będziesz miał okazję zaprezentować swój biznes przed niezależnym jury. 13 najlepszych projektów otrzyma bezzwrotne granty w wysokości od 50 tys. do 250 tys. euro, a także wsparcie techniczne i merytoryczne na kolejne 8 miesięcy, które poświęcone zostaną na stworzenie aplikacji.

To nie wszystko. Gotowe projekty będziemy promować w środowiskach inwestorów i funduszy venture capital, aby zapewnić im źródła finansowania na rozwój dalszej działalności.

Jeśli myślisz o stworzeniu własnej aplikacji i potrzebne jest Ci wsparcie finansowe oraz kompleksowe doradztwo biznesowe, spróbuj swoich sił, zgłoś swój projekt do udziału w programie EuropeanPioneers. Przypominamy, kolejny nabór startuje 30 marca 2015.

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie http://weblify.pl/europeanpioneers/.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z Weblify (adres mailowy: europeanpioneers@weblify.pl). Chętnie udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej