Firma Western Union (NYSE: WU), lider globalnych usług płatniczych, ogłosiła, że jej sieć wypłat środków z kont bankowych, czyli dostępna na całym świecie usługa umożliwiająca przekierowywanie międzynarodowych przelewów na rachunki bankowe, osiągnęła kolejny ważny etap rozwoju – za jej pośrednictwem konsumenci uzyskają teraz dostęp do ponad miliarda rachunków bankowych.

„Western Union to lider branży globalnych płatności dysponujący rozbudowaną siecią placówek i bankomatów, a także bogatą ofertą internetową. Dodatkowa możliwość dokonywania wypłat z przeszło miliarda rachunków bankowych daje klientom ogromny wybór, jeśli chodzi o przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem Western Union” – powiedział prezes i CEO spółki Western Union Hikmet Ersek.

„Wprowadzenie sieci wypłat z rachunków wpisuje się w naturalny rozwój międzynarodowej platformy Western Union oraz wielokanałowej strategii, której celem jest dotarcie do klientów dobrze radzących sobie w świecie technologii cyfrowych, mobilnych i bankowych. Western Union aktywnie wdraża innowacje w obrębie całego przedsiębiorstwa, zwiększając tym samym liczbę kanałów przelewu pieniędzy i wspierając proces obejmowania rynków wschodzących procesem tzw. włączania finansowego” – dodał Hikmet Ersek.

Klient może teraz wejść na stronę www.westernunion.com i szybko, niezawodnie i niedrogo przesłać pieniądze, płacąc gotówką, kartą debetową lub kartą kredytową. Usługa dostępna jest w Internecie lub z poziomu urządzenia mobilnego. Z gotówką można też udać się do placówki WU® i przesłać ją jako przelew bezpośrednio na konto.

Międzynarodowa platforma Western Union to jedno z najlepszych rozwiązań finansowo-technologicznych w tej branży. Korzysta ona z korzyści oferowanych przez zupełnie nową platformę internetową i wysoko oceniane aplikacje mobilne, jak również cyfrowe metody wpłaty i wypłaty środków oraz funkcji przeliczania walut. Tym samym klienci uzyskują dostęp do mobilnych portfeli i miliarda rachunków bankowych.

Ponadto opracowana przez Western Union infrastruktura gwarantująca zgodność z przepisami i uniemożliwiająca pranie brudnych pieniędzy działa w oparciu o zaawansowane technologie przetwarzania danych firmy Hadoop, pozwalając szybko i niezawodnie przesyłać środki w ramach sieci złożonej z ponad 500 tys. placówek w 200 krajach i terytoriach, za pomocą przeszło 100 tys. bankomatów i kiosków, a także online w jednym z 33 krajów.

Dostępność usługi i środków pieniężnych zależy od takich czynników, jak rodzaj usługi, opcje dotyczące terminu realizacji usługi, szczegółowe warunki danej usługi, przesyłana kwota, kraj docelowy, dostępność waluty, kwestie regulacyjne i związane z ochroną praw konsumenta, wymogi identyfikacyjne, ograniczenia dotyczące realizacji usługi, godziny otwarcia oddziałów oraz różnice czasowe (zwane łącznie „Ograniczeniami”).

Western Union

Western Union (NYSE: WU) jest liderem branży międzynarodowych przekazów pieniężnych. Wraz ze swymi spółkami zależnymi – Vigo, Orlandi Valuta, Pago Facil oraz Western Union Business Solutions – Western Union oferuje klientom indywidualnym i biznesowym szybkie, niezawodne i wygodne sposoby wysyłania oraz odbierania pieniędzy na całym świecie, jak również realizacji płatności i poleceń zapłaty. Według stanu na dzień 30 września 2015 r. usługi Western Union, Vigo i Orlandi Valuta dostępne były w ramach sieci ponad 500 tys. placówek w ponad 200 krajach i terytoriach na świecie, z dostępem do ok. 100 tys. bankomatów i kiosków oraz możliwością przekazywania pieniędzy na miliony rachunków bankowych. W 2014 r. firma Western Union obsłużyła 255 mln transakcji między klientami indywidualnymi z całego świata, realizując przekazy o wartości 85 mld USD, a także wykonała 484 mln transakcji biznesowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.WesternUnion.com.