6. grudnia odbędzie się mikołajkowa edycja „Soboty z Dentusiem”. Warszawskie kliniki dentystyczne po raz kolejny zapraszają najmłodszych na bezpłatne wizyty adaptacyjne. Każdy mały pacjent, który przełamie stres stomatologiczny i weźmie udział w przeglądzie zębów otrzyma mikołajkowe upominki.


„Sobota z Dentusiem” to cykliczna akcja profilaktyczna dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bezpłatne spotkania adaptacyjne odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lekcja stomatologii”. W sobotę 6. grudnia dentyści przyjmą małych pacjentów w czterech warszawskich klinikach Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2. Drzwi gabinetów będą otwarte w godzinach 11.00-13.00. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszych zapisów.
W trakcie spotkania adaptacyjnego dzieci, poprzez zabawę, poznają zasady zachowania w gabinecie stomatologicznym, przekonają się jak działa sprzęt dentystyczny i przejdą kontrolę jamy ustnej. Mali pacjenci będą mieli możliwość obejrzenia swoich ząbków na kamerze wewnątrzustnej, co stanowi największą atrakcję podczas każdej edycji „Soboty z Dentusiem”. Za zgodą rodziców zostanie przeprowadzona u dziecka bezpłatna fluoryzacja, a na koniec spotkania każdy mały pacjent, podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, otrzyma dzienniczek przeglądów stomatologicznych, pluszowego Dentusia i szczoteczkę do zębów oraz okolicznościowe upominki: czapkę z Dentusiem i czekoladowego Mikołaja.
W walce ze stresem stomatologicznym u dzieci niezwykle istotną rolę odgrywają rodzice. Podczas sobotniej wizyty eksperci chętnie udzielą rad i wskazówek dotyczących tego, jak można pomóc swoim pociechom w przełamaniu lęku przed fotelem stomatologicznym oraz nabywaniu właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Troska o zdrowie dziecka jest najlepszym prezentem mikołajkowym – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik klinik Prima-Dent, ekspert kampanii społecznej „Lekcja Stomatologii”.
Najbliższa „Sobota z Dentusiem” jest okazją do zrobienia mikołajkowego prezentu nie tylko swojemu dziecku, ale także małemu Leo, cierpiącemu na rzadką chorobę genetyczną, nazywaną potocznie „klątwą Ondyny”. Za każdego uczestnika akcji Klinika Prima-Dent przekaże 5zł na pokrycie kosztów leczenia chłopca. Historię Leo oraz jego rodziców, którzy dzielnie walczą o zdrowie synka poznać można na stronie www.leoblog.pl .
„Lekcja stomatologii” to inicjatywa Fundacji „Nadzieja dla Zdrowia” oraz NZOZ Prima-Dent w Warszawie, której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka, Pracodawców RP, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów, Burmistrza Dzielnicy Praga Północ, Wydziału Lekarsko – Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oraz patronatami medialnymi Stomatologii Współczesnej, infoDENT24.pl, Nowej Stomatologii, Dental Radia, Art of Dentistry oraz Asystentki i Higienistki Stomatologicznej. Akcja promocji zdrowia jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii” prowadzona jest od 1999 roku. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tysięcy uczniów.

Dodatkowych informacji udziela

Aleksandra Adrian
Procontent Communication

e-mail: aleksandra.adrian@procontent.com
tel.: 881 337 333
ul. Marszałkowska 140/46
00-061 Warszawa