Winning Moves, wydawca kultowej planszówki Monopoly, informuje, że pod koniec maja br. na rynku pojawi się specjalna edycja tej gry o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Na graczy czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni „Słodka Dziurka”.
Powrót do szalonych czasów PRL gdzie absurd i humor tworzyły często harmonijny tandem stanie się niedługo możliwy dziękigrze Monopoly PRL – dobra zabawa gwarantowana!
Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”, „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.
Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‘Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.
Na planszy wyróżniono obiekty z innych 20 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r.

Kupić będzie można ją między innymi w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex.

 

Informacje szczegółowe:

Sylwia Brzyska
Winning Moves – Wydawca Monopoly
tel: 575 767 689
email: Sylwia.Brzyska@winningmoves.co.uk

Anna Wrzesińska
Lucky Monday PR&Events
tel. 691 769 463
e-mail : awrzesinska@luckymonday.pl