Klejenie elementów ze szkła, które mają  gładką powierzchnię i zwykle nieduże wymiary, może przysporzyć nie lada trudności. Poza trwałością takiego połączenia, ważne jest także zachowanie walorów estetycznych. Z myślą o wszystkich, którzy chcą uszczelnić różnego rodzaju konstrukcje szklane, takie jak akwaria czy terraria lub skleić gabloty, regały bądź szklane meble, firma Den Braven stworzyła elastyczny klej do szkła  Montagefix – AQ.

Prosty sposób na uszkodzone akwarium

Nieszczelne bądź pęknięte akwarium/ terrarium to dylemat, z jakim z pewnością zmierzył się niejeden akwarysta lub właściciel zwierząt, takich jak jaszczurki, pająki czy węże. Wiele osób nie podejmuje się naprawy tego rodzaju uszkodzeń, obawiając się, że nie znajdzie wystarczająco wytrzymałego kleju, który skutecznie połączy szklane elementy, a jednocześnie będzie bezpieczny dla żywych stworzeń. Przed podobnym problemem stają osoby, które chcą samodzielnie stworzyć tego rodzaju szklaną konstrukcję, ponieważ zależy im, by miała ona nietypowe wymiary lub była tańsza od tych dostępnych w sklepach zoologicznych. Bardzo często dodatkową trudność stanowi znalezienie kleju, który będzie wodoodporny, a jednocześnie bardzo mocny, ponieważ tylko taki produkt zagwarantuje, że ścianki wytrzymają ciśnienie, jakie wywiera na nie woda. Osobom takim z pomocą przychodzi firma Den Braven i jej jednoskładnikowy, specjalistyczny klej silikonowy Montagefix – AQ, przeznaczony do klejenia i uszczelniania terrariów oraz akwariów morskich i słodkowodnych o pojemności do 1000 litrów i wysokości do 60 cm. Warto podkreślić, że po całkowitym utwardzeniu pozostaje on trwale elastyczny, w pełni wodoodporny a dodatkowo bezpieczny dla organizmów żywych. W jego składzie nie znajdziemy bowiem toksycznych substancji.

Szybkie i trwałe klejenie elementów szklanych 

Montagefix – AQ firmy Den Braven sprawdzi się nie tylko w przypadku akwariów czy terrariów. To także doskonały produkt do  łączenia różnego rodzaju konstrukcji szklanych, takich jak gabloty, regały, witryny czy przeszklone meble. Klej wykazuje doskonałą przyczepność do gładkich podłoży szklanych i nie wymaga stosowania środka gruntującego. Może być też wykorzystywany do uszczelniania złączy w połączeniach z metalami (zabezpieczonymi antykorozyjnie) i ceramiką, gdzie wymagana jest odporność na wodę, np. szklanych paneli czy pustaków szklanych. Montagefix – AQ utwardza się pod wpływem kontaktu z wilgocią atmosferyczną, zachowując bardzo dużą wytrzymałość fizyczną i mechaniczną. Ponieważ jest niewrażliwy na wodę i odporny na temperaturę od -50°C do +180°C doskonale sprawdzi się także na zewnątrz, np. do uszczelniania i spoinowania elementów fasadowych. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – bezbarwnej i czarnej, dzięki czemu dużo łatwiej dostosujemy go do kolorystyki klejonych elementów.

 

www.denbraven.pl