Mocowanie różnego rodzaju listew, progów, kasetonów i tym podobnych elementów wykończeniowych, zazwyczaj wymaga zastosowania gwoździ, wkrętów, czy kołków, a co za tym idzie także posiadania wiertarki lub wkrętarki. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednie zabezpieczenie ścian czy innych powierzchni przed uszkodzeniem i oczywiście późniejsze posprzątanie po wszystkim. Alternatywą dla klasycznych sposobów mocowania niewielkich elementów może być klej montażowy Montagefix– MX firmy Den Braven.

Remont bez gwoździ i wkrętów

Montagefix – MX firmy Den Braven to jednoskładnikowy, uniwersalny klej montażowy do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w gospodarstwie domowym. Z jego pomocą szybko i trwale przykleimy drobne materiały budowlane i elementy wykończeniowe wykonane z drewna i materiałów drewnopochodnych, polistyrenu (w tym styropianu), PCW i tym podobnych tworzyw sztucznych, ceramiki, gipsu, stali, metali czy kamienia do większości podłoży: betonu, tynku, ceramiki budowlanej, płyt gipsowo-kartonowych, płytek ceramicznych i kamiennych. Montagefix – MX świetnie sprawdzi się podczas montażu listew wykończeniowych, kasetonów, sztukaterii, profili maskujących, płyt izolacyjnych, paneli ściennych, uchwytów, wieszaków itp. Dzięki doskonałej przyczepności i bardzo dużej wytrzymałości z powodzeniem jest w stanie zastąpić gwoździe, wkręty i tym podobne łączniki mechaniczne, zapewniając niezwykle mocne wiązanie.

Łatwe, szybkie i bezpieczne klejenie

Montagefix– MX firmy Den Braven jest odporny na wilgoć oraz wahania temperatury w zakresie od -20°C do +70°C, dlatego może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz (przy zapewnionym braku kontaktu z wodą i zachowaniu odpowiednich warunków schnięcia). Wszechstronność zastosowań to jednak tylko jedna z jego wielu zalet. Jest on bowiem bardzo łatwy w zastosowaniu – nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Dzięki konsystencji półgęstej pasty nie ścieka, ułatwiając klejenie elementów zarówno w poziomie, jak i w pionie. Warto też zaznaczyć, że klej Montagefix – MX to produkt ekologiczny, bezwonny i w pełni bezpieczny dla użytkownika (nie zawiera szkodliwych rozpuszczalników). Dodatkowo, jest trwale elastyczny, a po utwardzeniu nie żółknie, zachowując biały kolor na długo.

 

www.denbraven.pl