Colian Holding otrzymał Nagrodę Rynku Spożywczego 2016 w kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego za wskazywanie kierunku rozwoju polskim firmom przez przejmowanie zagranicznych podmiotów na ich rodzimych rynkach, czego przykładem jest akwizycja brytyjskiej Elizabeth Shaw Limited.

Colian Holding kolejny raz zdobył Nagrodę Rynku Spożywczego w kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego. Prestiżowe wyróżnienie przyznano za przeprowadzoną w 2016 roku akwizycję Elizabeth Shaw Limited, brytyjskiego dostawcy luksusowych wyrobów czekoladowych pod markami: Elizabeth Shaw i Famous Names. Pierwszą Nagrodą Rynku Spożywczego uhonorowano Grupę Colian w 2013 roku za zakup FC Solidarność.

W tym roku wręczenie nagród miało miejsce 17 października br. podczas gali, zorganizowanej w hotelu Sheraton w Warszawie. Uroczystość odbyła się w ramach IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu, w którym uczestniczył Jan Kolański, Prezes Zarządu Colian Holding SA. Jan Kolański odebrał nagrodę i wziął czynny udział w debacie „Innowacje i jakość motorem sukcesu polskiej branży spożywczej”.

Grupa PTWP, wydawca magazynu Rynek Spożywczy i serwisów portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl, przyznaje Nagrody Rynku Spożywczego firmom branży spożywczej, które wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Wręczane są przedsiębiorstwom za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w rodzimym przemyśle i handlu spożywczym.