We wrześniu br. zakończyła się III odsłona akcji „Nakręć się na pomaganie”, której celem było dofinansowanie rehabilitacji Jakuba, małego mieszkańca Stargardu.

 2016_10_14-logo_akcji_nakrec_sie_na_pomaganie

„Nakręć się na pomaganie” to inicjatywa pracowników firmy Bridgestone Stargard, która polega na cyklicznych zbiórkach nakrętek typu PET na cele charytatywne. W tegoroczną edycję akcji na rzecz Jakuba, syna jednego z pracowników fabryki Bridgestone Stargard udało sięwłączyć Proeuropejskie Centrum Ekologiczne oraz stargardzkie placówki oświatowe: Szkoły Podstawowe nr 1, 2 i 6, Szkołę Podstawową z Suchania oraz Zespoły Szkół nr 1 i 2 ze Stargardu, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Zakrętki były też gromadzone podczas happeningów organizowanych w mieście, dzięki czemu każdy mieszkaniec mógł przyczynić się do pomocy choremu chłopcu.

 

W imieniu firmy Bridgestone Stargard dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Gdyby nie wspólna praca wielu osób, którzy nie byli obojętni wobec Jakuba z pewnością nie udałoby się nam zebrać tak ogromnej liczby nakrętek. Cieszy nas fakt, że kolejna odsłona inicjatywy zakończyła się sukcesem – mówi Joanna Dudek, koordynator akcji z Bridgestone Stargard.

 

Jakub od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami oraz wadami wrodzonymi, które sprawiają, że może poruszać się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Środki zebrane podczas zbiórki nakrętek są dla niego szansą na większą samodzielność.

 

Mój syn wymaga stałej opieki, rehabilitacji oraz drogich środków medycznych. Koszty jakie w związku z tym musimy ponosić często przekraczają możliwości finansowe naszej rodziny, więc dedykowanie jemu tegorocznej akcji „Nakręć się na pomaganie” było dla nas niepowtarzalną okazją do pozyskania pieniędzy na cele rehabilitacyjne. Chciałbym bardzo podziękować moim koleżankom i kolegom z pracy, a także wszystkim pozostałym osobom, które włączyły się w pomoc mojemu dziecku – podsumował Piotr Gniado, tata Kuby.

 

Jakub jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z pomocą”, stąd każdy może go wesprzeć przekazując swój datek na konto organizacji tytułem: 17043 Gniado Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Więcej informacji pod adresem: http://dzieciom.pl/podopieczni/17043.

 

Blisko 17 mln sztuk plastikowych nakrętek zebranych w ramach projektu zostało odkupionych, po preferencyjnej dla Jakuba cenie, przez zakład Tworzywa Sztuczne Adamczyk z Lisewa. Surowiec zostanie poddany recyklingowi, któryjest jedną z najprostszychi powszechnie stosowanych metodochrony środowiska naturalnego.

 

 

 

2016_10_14-nakrec-sie-na-pomaganie_pojemnik-w-szkole