Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce, informuje o wprowadzeniu przez producenta do oferty nowych modeli rozwiązań Firebox. Najnowsze modularne rozwiązania WatchGuard Firebox M4600 i 5600 pracują z przepustowościami rzędu 40 Gb/s i 60 Gb/s.
Średniej wielkości przedsiębiorstwa funkcjonują z wizją szybkiego rozwoju. Idąc tym tokiem myślenia WatchGuard przygotował rozwiązania, które z definicji przeznaczone są do rozbudowy. Modularne systemy bezpieczeństwa sieciowego UTM WatchGuard Firebox M4600 i M5600 doskonale wpasowują się w model biznesowy. Urządzenia dzięki swej budowie pozwalają na rozwój wraz ze wzrostem potrzeb. Każde z nich oprócz funkcji  Firewalla, posiada zestaw dodatkowych funkcji bezpieczeństwa jak i zaawansowanych funkcjonalności sieciowych:
1. APT Blocker – funkcja ochrony przed atakami typu Zero day.
2. Webblocker – filtracja stron WWW i ochrona przed złośliwym kodem pochodzącym z WWW
3. SpamBlocker – blokowanie niechcianej korespondencji e-mail
4. Gateway AntiVirus – sieciowy filtr antywirusowy
5. Application Control – dodatkowa kontrola aplikacji.
Dodatkowe funkcjonalności sieciowe:
6. WiFi Controller – każda z maszyn jest kontrolerem bezprzewodowych punktów dostępowych WiFi
7. WatchGuard Dimension – wirtualna maszyna pracująca jako analizator logów, służąca do natychmiastowego wglądu do systemu.

Firebox M4600 w standardowej konfiguracji posiada 8 portów 1 Gb Ethernet oraz dwa wolne sloty na moduły rozszerzeń. Firebox M5600 w standardowej konfiguracji posiada 4 sloty, w tym 2 są od razu wypełnione w następujący sposób: 8 portów 1 Gb Ethernet i 4 porty światłowodowe 10 Gb.
Dodatkowe moduły wspólne dla obu urządzeń to:
1.  Światłowodowe 4 x 10 Gb
2.  Światłowodowe 8 x 1 Gb
3.  Miedziane 8 x 1 GbSugerowane ceny sprzedaży detalicznej nowych rozwiązań kształtują się następująco:

WatchGuard Firebox M4600:
– podstawowa konfiguracja z 3 letnim pakietem bezpieczeństwa 28 197 EUR netto
– podstawowa konfiguracja z rocznym pakietem bezpieczeństwa 17 610 EUR netto

WatchGuard Firebox M5600
– podstawowa konfiguracja z 3 letnim pakietem bezpieczeństwa 71 448 Euro netto
– podstawowa konfiguracja z rocznym pakietem bezpieczeństwa 44 617 Euro netto

Każdy z pakietów zawiera: 24×7 Support, Application Control, WebBlocker, spamBlocker, Gateway Antivirus, Intrusion Prevention Service, i Reputation Enabled Defense.

Więcej informacji o nowych produktach:
http://bakotech.pl/product/10-seria-firebox-m4600-m5600/
O WatchGuard
Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

Więcej informacji:
BAKOTECH Sp. z o.o.
Sandra Wasiak
Marketing Manager
tel. 660 343 988
e-mail: sandra.wasiak@bakotech.com
www.bakotech.pl
Lucky Monday
PR&Events
Renata Postawa-Giza
PR Specialist
tel. 607 200 775
e-mail: r.postawa-giza@luckymonday.pl
www.luckymonday.pl