Nowa listwa antyprzepięciowa EVER OPTIMA to efektywne rozwiązanie dla skutecznego zabezpieczenia podłączonych urządzeń przed przepięciami, mogącymi pojawić się w domowej lub biurowej sieci zasilającej. Zapewnia skuteczną ochronę urządzeń takich jak komputery stacjonarne i mobilne, urządzenia peryferyjne oraz sprzęt RTV.

 

OPTIMA wyposażona została w wydajne zabezpieczenie antyprzepięciowe, półprzewodnikowy element elektroniczny stosowany jako zabezpieczenie odbiorników przed zbyt wysokim napięciem oraz automatyczny (resetowalny) bezpiecznik, który pozwala użytkownikowi na natychmiastowe ponowne załączenie zasilania w przypadku wystąpienia awarii typu zwarcie/przeciążenie, po usunięciu jej przyczyny. Poprawność ochrony przeciwprzepięciowej sygnalizowana jest za pośrednictwem wskaźnika (diody) umieszczonej przy wyłączniku.

OPTIMA NOWA LISTWA ANTYPRZEPIĘCIOWA
OPTIMA NOWA LISTWA ANTYPRZEPIĘCIOWA

Nowa listwa EVER posiada sześć uziemionych gniazd sieciowych wyposażonych dodatkowo w ochronę CHILD PROTECTION. Uniemożliwia ona dostęp dzieciom do elementów niebezpiecznych, zapobiega włożeniu palca lub różnych przedmiotów do gniazdka i bezpośrednio chroni najmłodszych przed porażeniem.

 

Podświetlany wyłącznik, umieszczony na czarnej obudowie, w jasny sposób sygnalizuje zasilanie sieciowe. Umożliwia proste odłączenie nieużywanych odbiorników bez wyciągania wtyczki z gniazda sieciowego. Dzięki temu można minimalizować zużycie energii elektrycznej oraz generować realne oszczędności. Szacunkowo koszt zakupu listwy może zwrócić się już po 6 miesiącach odpowiedniego użytkowania.

 

Z myślą o komforcie funkcjonalnym użytkownika i różnej lokalizacji wykorzystania, produkt dostępny jest w trzech długościach przewodów – 1,5 m, 3 m i 5 m. Dodatkową funkcjonalnością są krzyżowe uchwyty montażowe na panelu tylnym, które umożliwiają zawieszenie listwy na ścianie albo innej powierzchni, w pozycji poziomej lub pionowej. Szablon montażowy umieszczony w instrukcji obsługi urządzenia pozwala na szybkie wykonanie otworów mocujących w odpowiedniej odległości.

 

EVER OPTIMA objęta jest 6-letnią gwarancją, a chroniony przez nią sprzęt ubezpieczony jest do wartości 1600 EURO.

LISTWA ANTYPRZEPIĘCIOWA OPTIMA
LISTWA ANTYPRZEPIĘCIOWA OPTIMA

Więcej o produkcie: http://ever.eu/products/pl/optima