W bogatej gamie produktów uzupełniających Libet Completto znajdziemy praktyczne elementy, które pozwolą wykończyć każdą ogrodową aranżację. W trosce o to, by oferowane rozwiązania jak najlepiej spełniały oczekiwania inwestorów zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, kolekcja cały czas poszerzana jest o nowe wyroby. Jednym z nich jest Palisada Madera, która idealnie współgra z płytami tarasowymi i stopniem schodowym o tej samej nazwie.


Natura w nowoczesnym wydaniu
Palisada Madera wyróżnia się oryginalnym designem inspirowanym wyglądem drewna. Jej wyrazista faktura doskonale oddaje charakterystyczny rysunek słojów. Ten naturalny efekt to zasługa technologii wet-cast, która polega na formowaniu elementów z ciekłej mieszanki wlewanej do form. Co ważne, produkt jest barwiony w masie, a powierzchnia każdego boku estetycznie wykończona. Nowoczesnego charakteru całości dodaje niebanalna kolorystyka. Palisada dostępna jest w dwóch odcieniach – bianco (kremowy) oraz grigio (ciemnoszary).
W ofercie Libet dostępne są także stopnie oraz płyty tarasowe o analogicznej nazwie, które charakteryzują się taką samą fakturą i paletą kolorów. Dzięki temu bez trudu można stworzyć harmonijną kompozycję zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w przestrzeni publicznej.
Design plus funkcjonalność
Palisada Madera łączy piękno drewna z walorami użytkowymi wyrobów betonowych najwyższej jakości. Idealnie oddając urok naturalnego materiału, jest jednak od niego wytrzymalsza i bardziej praktyczna. Technologia produkcji i wyselekcjonowane surowce gwarantują odporność na skrajne warunki atmosferyczne.
Elementy o wymiarach 79,5 x 15 x 14,5 cm mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Z ich pomocą wybudujemy efektowne kwietniki i rabaty lub wykończymy schody czy taras wyniesiony ponad powierzchnię gruntu. Świetnie sprawdzą się na działkach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, gdzie przydadzą się np. do zabezpieczenia skarp. Stanowią alternatywę dla tradycyjnych krawężników i skuteczną metodę na wydzielenie stref w ogrodzie.
Nawiązująca do natury powierzchnia sprawia, że palisada oraz pozostałe produkty z systemu Madera perfekcyjnie wpiszą się w rustykalne aranżacje. Jednak prosta forma oraz stonowana kolorystyka czynią z nich materiały uniwersalne, które wkomponują się także w nowoczesną przestrzeń.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.