Już we wrześniu na polskim rynku wydawniczym, pojawi się niezwykły Poradnik, jakim będzie: „Poradnik dla najemczyń i najemców. Jak zapewnić sobie bezproblemowy najem. 100+ pytań i odpowiedzi”. Książka została napisana przez ponad dwudziestu współautorów, pod redakcją Sławka Muturi – eksperta od inwestycji w nieruchomości na wynajem, założyciela Mzuri – firmy kompleksowo zarządzającej najmem mieszkań w Polsce.

Autorzy Poradnika mają nadzieję, że przyczyni się on do zmniejszenia napięć na linii najemca – właściciel mieszkania. „Dziś obsługujemy kilka tysięcy najemców zamieszkujących ponad 2.000 mieszkań, które zostały powierzone pod naszą opiekę. Zajmujemy się tym od 1998 roku i w sumie zgromadziliśmy już ponad 4350 mieszkaniolat doświadczenia w najmie. Na bazie tak szerokich doświadczeń, wiemy, że 99% najemców to uczciwi ludzie” – mówi Sławek Muturi. Dodaje, że podobnie wygląda to w przypadku właścicieli mieszkań. Jeśli dochodzi do konfliktów, to najczęściej z powodu braku zrozumienia tego na czym polega proces najmu. To z kolei prowadzi do nieporozumień, które czasami urastają do poważnych konfliktów. Zwiększając świadomość istoty procesu najmu, autorzy mają nadzieję przyczynić się do cywilizowania się polskiego rynku najmu mieszkań.

Poradnik jest pierwszym i jedynym tego typu zbiorem pytań i odpowiedzi dla najemczyń w Polsce. Zawiera tysiące cennych wskazówek, zebranych w postaci ponad 100 pytań i odpowiedzi, uszeregowanych zgodnie z cyklem najmu – od rozważań jakie mieszkanie wynająć, poprzez to gdzie go szukać, jak się przygotować do podpisania umowy najmu, poprzez płacenie rachunków i radzenie sobie w sytuacjach awarii. Poradnik określa obowiązki każdej ze stron podczas trwania najmu. Odkrywa wszystkie tajemnice najmu i powinien stać się obowiązkową pozycją dla najemczyń i właścicielek mieszkań na wynajem w całej Polsce.

„Chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego, co służyłoby zarówno właścicielom mieszkań na wynajem jak i ich najemcom.” – mówi Artur Bartnicki, współautor Poradnika i prezes spółki Mzuri. „Jestem przekonany, że wiele cennych porad zawartych w Poradniku dla najemczyń przysłuży się do zmiany kultury najmu w Polsce, a także zredukuje poziom stresu i nieporozumień w relacji najemca-właściciel” – dodaje.

Kilka lat temu, Sławek Muturi napisał poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem, pt „Zarządzanie najmem”, który nadal pozostaje unikatową pozycją na rynku wydawniczym. Poradnik był wielokrotnie dodrukowywany. Oba poradniki stanowią część wysiłków Sławka Muturi na rzecz edukowania rynku najmu w Polsce. „Moją misją jest cywilizowanie polskiego rynku najmu mieszkań” – dodaje Muturi.

 

Więcej informacji:

 

biuro@mzuri.pl

Poradnik dla najemców
Poradnik dla najemczyń i najemców

O Grupie Mzuri

Grupa Mzuri składa się z kilku spółek.

Mzuri Sp z o.o. to jedna z pierwszych i obecnie największa w Polsce firma zarządzająca mieszkaniami na wynajem. Obsługuje ponad 2.000 mieszkań w kilkunastu największych miastach całej Polski. Mzuri jest grupą spółek pracowniczych. Spośród grona ok 90 współpracowników, więcej niż połowa osób to udziałowcy (jest ich dokładnie 49) spółek Mzuri Investments lub Mzuri.

Mzuri Investments pomaga w znajdywaniu dobrych okazji rynkowych oraz zakupie i remoncie mieszkań. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pomogła w zakupie ok 500 mieszkań oraz kilku kamienic.

Mzuri CFI to platforma do grupowego inwestowania w nieruchomości. Powstało już kilka celowych spółek inwestycyjnych działających pod parasolem Mzuri CFI.