karczochy_ponti

Wykwintne karczochy oryginalnie wywodzą się znad Morza Śródziemnego, choć obecnie podbijają swym delikatnie orzechowym smakiem niemalże wszystkie kraje świata. Jadalne główki kwiatostanu teraz dostępne są również w ofercie marki Ponti. Zanurzone w aromatycznej zalewie włoskie karczochy to odpowiedź na oczekiwania wymagających konsumentów oraz wszystkich miłośników niestandardowych i oryginalnych smaków.

Niebanalny dodatek

Pędy kwiatowe karczocha zasłynęły przede wszystkim jako skuteczne remedium na podwyższony poziom cholesterolu. Z kolei mistrzowie kulinarni lubują się w jego zaskakującej oraz lekko orzechowej nucie smakowej. Dlatego też sięgając po Karczochy krojone marki Ponti możemy zarówno wzbogacić swoją dietę o cenne składniki odżywcze, jak i o niespotykane dotychczas aromaty. Karczochy to przekąska bogata w witaminę C, B3, PP i antyoksydanty, dzięki czemu pozytywnie wpływa na odporność, reguluje poziom lipidów i cukrów we krwi oraz opóźnia procesy starzenia. Ponadto są one źródłem inuliny – cukru, który może być bezpieczne spożywany przez diabetyków oraz osób z chorobami wątroby. Innym cennym węglowodanem obecnym w karczochach jest cynaryn, który poprawia przemianę materii oraz wspomaga pracę układu pokarmowego.

Zanurzanie kwiatostanów karczocha w zalewie z oleju i octu winnego to oryginalny, włoski sposób na przechowywanie tego rarytasu. Co ważne, Karczochy krojone marki Ponti to niskokaloryczny, a zarazem bardzo wyrazisty składnik tak codziennego, jak i koktajlowego menu, dzięki czemu urozmaicą zarówno prostą kolację, jak i wykwintne przyjęcie. Karczochy krojone marki Ponti doskonale smakują jako samodzielna przystawka z dodatkiem wyrazistego dressingu, komponent warzywnych sałatek, a także podstawa przesyconych śródziemnomorskim aromatem zup, sosów oraz wegetariańskich potraw z grilla.

Po więcej informacji i na temat pysznych i zdrowych przysmaków zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na fanpage: https://www.facebook.com/kuchnia.wloska

Karczochy krojone marki Ponti

Waga: 280

Cena rekomendowana: 12,49 zł

Firma Index Food powstała w 1988 r. Zajmuje się importem i dystrybucją markowych produktów spożywczych, a od 1997 r. jej misją stało się promowanie walorów zdrowotnych, kulinarnych oraz smakowych przede wszystkim kuchni śródziemnomorskiej. Wszystkie dystrybuowane produkty tworzą bogatą ofertę, dzięki której można stworzyć szereg dań charakterystycznych dla południa Europy.Index Food posiada w swej ofercie produkty takich marek jak: Olitalia, Valfrutta, DeCecco, Arrighi, Grand’Italia, Callipo, Ponti, Serpis, Limmi, Sunquick, Toblerone, Daim i Ricola, a także Cornyi Schwartau.

Index Food Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Jana III Sobieskiego 98

62-030 Luboń k. Poznania

tel. (61) 810 60 90

fax (61) 810 50 62

office@indexfood.pl

www.indexfood.pl