Międzynarodowe Targi Aut Użytkowych IAA w Hannowerze to jedno z największych wydarzeń branży motoryzacyjnej na świecie. Wśród tegorocznych wystawców jest także Webasto, które oprócz przeglądu najnowszych rozwiązań przeznaczonych do pojazdów użytkowych, ciężarowych z napędem hybrydowym oraz do autobusów, zaprezentuje koncepcję usług serwisowych Webasto Priority Service.

Targi IAA w Hannowerze to od wielu lat miejsce spotkań prawdziwych fanów motoryzacji i kolei, specjalistów z dziedziny transportu i logistyki. To właśnie tam można zobaczyć na żywo najnowocześniejsze pojazdy i rozwiązania oferowane przez producentów z całego świata. Wśród wystawców, od wielu edycji tego wydarzenia, jest Webasto, które w tym roku zaprezentuje przegląd nie tylko nowych rozwiązań, ale i usług.

Przegląd nowości według Webasto

System grzewczy o wielkiej mocy

Listę nowości Webasto prezentowanych podczas IAA otwierają udoskonalone grzejniki do pojazdów hybrydowych i elektrycznych zasilanych wysokim napięciem – High-Voltage Heater HVH – z  płynnie regulowaną mocą grzewczą od 0,2 do 10 kW. Urządzenia te pozwalają na bardziej efektywne ogrzanie dużych przestrzeni zarówno w pojazdach dostawczych, jak i w dużych ciężarówkach oraz autobusach.

Grzejniki wodne do autobusów i nie tylko

Kolejną nowością Webasto są grzejniki wodne Thermo Top Pro 120 oraz Thermo Top Pro 150, które trafią do sprzedaży na początku 2017 roku. Urządzenia zostały wyposażone w czujniki monitorowania spalin i temperatury chłodziwa, system przekazywania wartości temperatury do urządzenia sterującego oraz w automatyczną regulację parametrów pracy w zależności od wysokości n.p.m.. Dzięki temu, moc grzewcza jest zachowana nawet podczas jazdy w wysokie góry oraz w bardzo niskich temperaturach. Nowe grzejniki Webasto są dostępne w dwóch wersjach – 12 i 15 kW, dlatego mogą być montowane zarówno w minibusach i autobusach, jak i maszynach budowlanych i rolniczych. Kompaktowe wymiary i niewielka waga pozwalają na łatwy montaż podgrzewacza wody również w niewielkich przestrzeniach. Ponadto urządzenia wyróżnia niskie zużycie paliwa i energii oraz wyjątkowo cicha praca. 

System chłodzenia 

Na stoisku Webasto nie zabraknie także systemów chłodniczych do pojazdów użytkowych. Zaprezentowane zostaną m.in. ulepszone systemy chłodzenia Frigo Top 50 i Frigo Top 60, przeznaczone do większych samochodów dostawczych oraz małych ciężarówek o pojemności ładunkowej do 38 m3. W tych znanych już na rynku systemach chłodniczych została podniesiona wydajność. Uzyskano to dzięki powiększeniu otworów zasysu powietrza w sekcji skraplacza, co zwiększyło strumień powietrza i zapewniło większą dynamikę jego przepływu.  Wśród chłodniczych nowości na IAA, Webasto zaprezentuje także Frigo Top 35 – funkcjonalne urządzenie do transportu chłodniczego, które wyróżnia systemem dwustronnego rozmrażania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w tym samym pojeździe można przewozić towary wymagające różnego typu chłodzenia (np. w jednym przedziale ryby zamrożone do minus 18 stopni, a w innym wina schłodzone do kilku stopni). Dodatkowo, zintegrowany wymiennik ciepła zwiększa moc chłodniczą urządzenia i zapewnia skuteczne chłodzenie nawet w wysokich temperaturach.

Serwis pomocy w przypadku awarii

Oprócz nowych i udoskonalonych rozwiązań do pojazdów użytkowych, Webasto uczestnikom Targów  IAA zaprezentuje także premierową koncepcję usług Webasto Priority Service, czyli szybkiej i fachowej pomocy w przypadku awarii urządzeń. Przyszli Klienci będą mogli korzystać z tych usług w ramach jednego z dwóch pakietów: standardowego i rozszerzonej wersji usługi – Webasto Comfort, z corocznymi przeglądami stanu urządzenia. Co istotne, przy wyborze opcji full service, wszystkie koszty poniesione podczas konserwacji lub napraw zostaną objęte gwarancją. Pakiet Comfort będzie dostępny w Niemczech na początku 2017 roku, w kolejnych krajach europejskich usługa zostanie udostępniona do końca przyszłego roku. Usługa Webasto Priority Service będzie dostępna na terenie całej Europy z 24-godziną infolinią obsługiwaną w lokalnych językach.

 

Wszystkie nowości i przegląd oferty produktów i usług Webasto dostępne będą podczas Targów IAA
w dniach 21 – 23 września, w hali nr 12 przy stoisku B22.