W dniach 7-9 lutego odbędą się największe w Europie Środkowej międzynarodowe targi dla rynku reklamy i poligrafii – RemaDays 2018. OKI zaprezentuje swoje rozwiązania projektowane specjalnie pod kątem tego wymagającego rynku, w tym po raz pierwszy w Polsce najnowszą drukarkę do druku etykiet Pro1050 z białym tonerem.

Polska premiera drukarek do druku etykiet: Pro1040 i  Pro1050 z białym tonerem, wielkoformatowe plotery eko-solwentowe z serii Color Painter: E-64s oraz M-64sLCIS, urządzenia wyposażone w zaawansowaną technologię białego tonera: Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3+), Pro9541, Pro9542 z systemem do druku kopert oraz wyposażona dodatkowo w tonery neonowe drukarka Pro6410NeonColor – OKI na targach RemaDays 2018 pokaże sporą część swojego portfolio dla rynku wydruków profesjonalnych i graphic arts.

Urządzenia te będzie można zobaczyć na stoisku firmy OKI – Hala F, stoisko W2 oraz jej partnerów:  Alma Trend – stoisko  W20, W31; Design 4 Business – stoisko T9a; Extreme – stoisko Z10; Jetpol.pl – stoisko W12; Viscar – stoisko Y12.

Pro1040 i Pro1050 – czyli nowe możliwości w druku etykiet

Na targach po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć najnowsze urządzenia OKI do druku etykiet w wersji 4-kolorowej CMYK (OKI Pro1040) oraz 5-kolorowej z dodatkowym kolorem białym (OKI Pro1050). To nowy poziom kreatywności i elastyczności w wąsko-wstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach – od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa. Produkcja etykiet, dzięki możliwość zastosowania 5 koloru – białego, a także wykorzystania szerokiej gamy nośników staje się dużo prostsza i bardziej opłacalna, zwłaszcza przy niskich nakładach. Drukarki te drukują na wielu nowych rodzajach nośników, których nie obsługują atramentowe drukarki etykiet, co umożliwia realizację kreatywnych pomysłów i skomplikowanych zadań. Piąty kolor, czyli opcja „CMYK+1” zwiększa swobodę projektowania etykiet. Nałożenie nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK umożliwia łatwy druk na nośnikach zarówno przezroczystych, jak i kolorowych. Można je stosować do produkcji etykiet wodoodpornych, które wytrzymują nie tylko zanurzenie, ale też nie płowieją pod wpływem promieniowania UV. Etykiety takie doskonale sprawdzają się w przemysłowych laboratoriach chemicznych oraz jako oznaczenia środków trwałych.

Wielkoformatowe plotery eko-solwentowe

OKI zaprezentuje też szerokoformatowe eko-solwentowe plotery E-64s oraz M-64sLCIS. Oba modele spełniają najwyższe wymagania dotyczące druku przemysłowego i wydruku grafik na masową skalę, gwarantując przy tym wyjątkową jakość i wydajność. Urządzenie E-64s drukuje na powierzchni o rozmiarze do 64 cali, czyli nieco ponad 1,6 metra. M-64s wyposażony został w system o dużej pojemności tuszu – LCIS. Ploter zapewnia niezrównane odwzorowanie drukowanych szczegółów. M-64sLCIS jest wyposażona w 4,5-litrowy zbiornik z tuszem dla każdego koloru, dzięki czemu może w sposób ciągły produkować dużą ilość wydruków. Zapewniają one niezrównaną jakość wydruków wewnętrznych i zewnętrznych oraz bezpieczeństwo użytkownikom dzięki wykorzystaniu ekologicznych tuszy solwentowych. Oba modele wyróżniają się dużą niezawodnością przy dużych nakładach pracy i stalą wysoką jakością, to również dobry stosunek ceny do jakości i bardzo szeroka gama nośników możliwych do zadruku.

Drukarki graficzne z białym i neonowym tonerem

OKI pokaże też 4 i 5 – tonerowe drukarki z rodziny urządzeń graficznych Pro Series: Pro7411WT (format A4), Pro8432WT (format A3), Pro9541, a także urządzenie Pro9542(A3+) z systemem do druku na kopertach. Oferuje ono możliwość drukowania z wykorzystaniem pełnej gamy kolorów CMYK oraz dodatkowo koloru białego, dzięki temu gwarantuje wyjątkowe, przykuwające wzrok efekty: doskonałą biel i żywe kolory na kolorowych kopertach. Urządzenia Pro Series dedykowane są branży wydruków kreatywnych i zapewniają szerokie możliwości druku z wykorzystaniem tonera białego i przezroczystego. Zwiedzający na stoisku OKI będą też mogli sprawdzić jak łatwo uzyskać, za pomocą drukarki Pro6410NeonColor wyposażonej w tonery neonowe, wyjątkowo jaskrawe, przyciągające oko fluorescencyjne wzory na nośnikach do stosowania na praktycznie każdej powierzchni: od odzieży po dekorację, spersonalizowane opakowania produktów, wydruki w punktach sprzedaży, oznaczenia w sklepach.

Więcej informacji na stronie www.oki.com/pl