Grupa LUX MED, Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, poprzez swój warszawski szpital ortopedyczny Carolina Medical Center rozwija centra medycyny sportowej. Oddziały Carolina Medical Center powstały w pięciu miastach Polski. Teraz zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy w całym kraju mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia lekarzy prowadzących na co dzień najlepszych Polskich sportowców. To pierwsza w Polsce sieć kompetencji medycyny sportowej o tak szerokim zasięgu!

Grupa LUX MED działa na rzecz edukacji i profilaktyki w zakresie bezpiecznego uprawiania sportu dla wszystkich, którzy chcieliby się cieszyć zdrowiem i dobrą kondycją.

            Przykładamy ogromną wagę do profilaktyki. Wspieranie inicjatyw z zakresu medycyny sportowej to również jeden z elementów dbałości o zdrowie publiczne. Jesteśmy Głównym Partnerem Medycznym PKOI, angażujemy się w liczne wydarzenia sportowe kierowane również do amatorów. Bazując na latach doświadczeń naszego szpitala Carolina Medical Center i ogólnopolskiej infrastrukturze Grupy LUX MED możemy docierać z naszymi kompetencjami bardzo szeroko, dlatego wierzę, że wesprzemy jeszcze wielu sportowców na ich drodze do sukcesu – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Kompetencje medycyny sportowej Grupy LUX MED rozwijane są wokół Carolina Medical Center. Dla amatorów sportu i zawodowców uruchomionych zostało 5 regionalnych filii CMC: w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Rzeszowie. Można w nich prowadzić stały monitoring zdrowia i dowiedzieć się jak bezpiecznie i z maksymalną korzyścią dla organizmu uprawiać sport, bądź jak wrócić do pełnej sprawności po doznanym urazie czy kontuzji. Ponadto Grupa LUX MED w 21 centrach medycyny sportowej monitoruje stan zdrowia dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych,  które chcą rozpocząć przygodę ze sportem lub wejść na kolejny bardziej zaawansowany etap aktywnego trybu życia. Osoby aktywne chcące uzyskać wiedzę na temat swoich predyspozycji i możliwości zdrowotnych mogą poddać się specjalistycznej  diagnostyce i konsultacji w zakresie medycyny sportowej w dowolnym Centrum CMC w regionie.

Niezależnie od tego jak różne są nasze motywacje, cele i możliwości – wszyscy powinniśmy pamiętać, że sport powinien przede wszystkim utrzymać nas w dobrym zdrowiu i być źródłem satysfakcji” – mówi dr Łukasz Luboiński, ordynator Carolina Medical Center, Grupa LUX MED.

 Medycyna dla Sportu i Aktywnych w całej Polsce!

Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych prowadzony przez Grupę LUX MED obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jak i osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. Każdy kto wyznacza sobie cel taki jak np. obniżenie masy ciała czy poprawa ogólnej kondycji fizycznej – może poznać swoje predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny sportowej, uchronić się przed urazami oraz w bezpieczny sposób poprawiać swoje wyniki. Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół blisko 100 specjalistów: ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie, zdrowo i z przyjemnością.

Programem „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” Grupy LUX MED kieruje czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.