W październiku inwestycję pod nazwą Osiedle Pogodna rozpocznie w rejonie ulicy Pogodnej w Murowanej Goślinie deweloper Linea. W najbliższy weekend będzie można bliżej przyjrzeć się terenom tej inwestycji.

Linea to  deweloper znany z realizacji dwóch kompleksów mieszkalnych w Dąbrówce – Osada Leśna i Leśna Polana. Teraz rozpoczyna budowę nowego osiedla w Murowanej Goślinie. Już w sobotę 18 października przy ulicy Pogodnej będzie można zapoznać się z terenem inwestycji oraz planami mieszkań.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do tymczasowego, weekendowego biura sprzedaży w Murowanej Goślinie przy ulicy Pogodnej. Będziemy czekać na Państwa w sobotę od godziny 12:00 do 16:00. Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w tej inwestycji i już w tej chwili cieszy się ona dużym zainteresowaniem – informuje Bogusława Bryl z Linei.

Tak jak w Dąbrówce, w Murowanej Goślinie Linea wyposaży osiedle w drogi, oświetlenie, wyznaczy i zagospodaruje tereny zielone. Między domami powstaną dwa place zabaw. Powierzchnia działki, na której Linea będzie prowadzić inwestycję wynosi ok. 3,8 ha. Z jednej strony działka dochodzi do torów, którym jeździ pociąg relacji Wągrowiec – Poznań, nieopodal rozpoczyna się olbrzymi kompleks leśny Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka. W przyszłości, na wysokości osiedla ma powstać przystanek kolejowy. Pociągiem z Murowanej Gośliny do Centrum Poznania jedzie się ok. 20 minut. Mieszkańcy Murowanej Gośliny bardzo często korzystają  tego rozwiązania komunikacyjnego. Działka przy Pogodnej jest uzbrojona – domy będą podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej, wodę zapewni miejski wodociąg, gaz będzie dostarczany z sieci.

W pierwszym etapie realizacji powstanie jeden trzykondygnacyjny budynek willowy, w którym zaplanowano 12 mieszkań o powierzchni od 43 do 62 m kw. Cała inwestycja obejmie budowę ok. 300 mieszkań.

Realizacja pierwszego etapu rozpocznie się w październiku tego roku, a zakończy w listopadzie 2015. Sprzedaż mieszkań już trwa.

Najtańsze mieszkania kosztują ok. 175 tys. złotych. Ceny mieszkań trzypokojowych w tej lokalizacji zaczynają się od 188 tys. zł – mówi Bogusława Bryl.

Murowana Goślina położona jest 20 km na północny wschód od Poznania. Około 42 procent powierzchni Gminy zajmują lasy, z czego największą część stanowi Puszcza Zielonka. Gminę zamieszkuje ok. 16 tys. mieszkańców. W rankingu tygodnika Wprost Murowana Goślina znalazła się wśród 100 najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Polsce.