Wielu kierowców otrzymując kosztorys naprawy auta przeciera oczy ze zdumienia, gdyż zaproponowana kwota na naprawę uszkodzonego pojazdu jest zwyczajnie zbyt niska.

Część z nich próbuje samodzielnie wywalczyć lepsze warunki likwidacji szkody. Poszkodowani wysyłają reklamacje, piszą do instytucji państwowych.
Jednak skutek jest zwykle podobny… trzeba dochodzić swoich praw w sądzie.

 

Dochodzimy tutaj do momentu, gdzie większość kierowców rezygnuje z dalszych starań o wyższe odszkodowanie. A to ze względu na koszty jakie trzeba ponieść, aby wytoczyć proces zakładowi ubezpieczeń, jednak zwykle jest to brak wiedzy, doświadczenia oraz czasu, aby skutecznie dochodzić odszkodowania.

Jest jednak jeszcze inna droga do wyższego odszkodowania. Tym sposobem jest skorzystanie z usługi odkupu odszkodowania, na czym to polega?

Dopłata do odszkodowania to usługa polegająca na sprzedaży tej zaniżonej części odszkodowania za ustaloną kwotę. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością fakt, iż dodatkowe odszkodowanie otrzymujemy wraz z podpisem na umowie z dana firmą.

Z chwilą podpisania umowy prawa do zaniżonej części odszkodowania przechodzą na firmę, która odkupiła odszkodowanie. I to własnie ten podmiot bierze na siebie ciężar dochodzenia należnego odszkodowania. Zaś kierowca otrzymuje dodatkowe odszkodowanie, które bez względu na wynik procesu odszkodowawczego jest już jego własnością.

Na przykład:

Kierowca otrzymuje odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego na kwotę 3000zł, korzysta z odkupu odszkodowania, gdzie otrzymuje dodatkowo 2000zł.

W sumie wysokość jego odszkodowania wynosi 5000zł, które bez względu na wynik jaki osiągnie firma, która dopłaciła do odszkodowania.

Usługa odkupu i dopłat do odszkodowań komunikacyjnych z OC lub AC może okazać się bardzo przydatna dla osób, które nie mają czasu, wiedzy lub ochoty na spieranie się z zakładem ubezpieczeń, niekończącą się wymianą korespondencji, zgłębianiem współczynników w kosztorysie naprawy auta, a finalnie dochodzenia swoich praw w sądzie.

Więcej informacji na temat odkupu odszkodowań znajdziecie Państwo na www.doplaty-do-odszkodowania.pl