Umywalki montowane na blacie to jeden z najgorętszych łazienkowych trendów ostatniego czasu. Ceramika tego typu niezwykle okazale prezentuje się z wysoką baterią stojącą umieszczoną obok. Jak stworzyć idealny duet podpowiada Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena.

Urządzając łazienkę, coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na jej stronę funkcjonalną, ale też estetyczną. Dużą popularnością cieszą się więc sprzęty wyróżniające się niebanalną, designerską formą.  Aranżacje  z ich wykorzystaniem nie tracą jednak na funkcjonalności i dobrze spełniają swoją podstawową  sanitarno-higieniczna rolę.  Właśnie z tego względu wyjątkowo pożądana jest obecnie umywalka nablatowa, która może stać się efektowną ozdobą wnętrza.

Nowoczesna miednica

Najważniejszą zaletą umywalek nablatowych jest ich wyjątkowy wyglądUmieszczona na blacie ceramika sanitarna jest wyraźnie widoczna i przykuwa uwagę – podkreśla Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena. Umywalki nablatowe, początkowo zarezerwowane dla ekskluzywnych salonów kąpielowych i bardzo zamożnych inwestorów, obecnie stały się dostępne szerszemu gronu klientów i coraz częściej pojawiają się nawet w małych pomieszczeniach. Na rynku znajdziemy bowiem wiele modeli w zróżnicowanych kształtach i wymiarach, od bardzo okazałych do naprawdę niewielkich, pasujących nawet do niedużych toalet. Wykonane są one również z różnorodnych materiałów. Najbardziej uniwersalne są te z białej ceramiki– dodaje.

Umywalka umieszczona na blacie może budzić skojarzenia z elegancką miednicą ustawioną na toaletce w dawnej, stylowej sypialni. Design współczesnej ceramiki sprawia jednak, że mimo historycznych wzorców, rozwiązanie to ma w pełni współczesny charakter. Chyba, że z rozmysłem wplecione zostanie w stylizację retro. Umywalki nablatowe sprawdzą się bowiem doskonale zarówno w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, jak i w historyzujących aranżacjach.

Wybierając umywalkę nablatową, powinniśmy kierować się nie tylko naszymi preferencjami, ale też wielkością i stylem łazienki oraz kształtem i charakterem pozostałych elementów wystroju – przekonuje Monika Wojdak z firmy Invena. Do najbardziej popularnych należą modele nawiązujące wyglądem do tradycyjnej misy, jak np. Tara firmy Invena, która z powodzeniem odnajdzie się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Natomiast okrągła, głęboka umywalka Keto z prostymi ściankami to rozwiązanie idealne do aranżacji modernistycznych. Podobnie jak wyraźnie zgeometryzowana, prostokątna umywalka Nyks. Swoją wysublimowaną formą uwagę estetów z pewnością przykuje też delikatna, owalna Teja.

Bateria do kompletu

Piękna umywalka to jednak nie wszystko. Aby wydobyć cały urok ceramiki montowanej na blacie, należy dobrać do niej odpowiednią armaturę. Podobnie jak elegancka biżuteria dodaje stylu całemu ubiorowi, tak właściwie dopasowana bateria zdecyduje o efekcie końcowym łazienkowej aranżacji. Wyjątkowo korzystnie umywalki nablatowe prezentują się w parze z bateriami stojącymi, które umieszcza się nie na ceramice, ale obok niej.

Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas umywalka posiada otwór na baterię – przypomina Monika Wojdak Product Manager firmy Invena. Modele bez otworu przeznaczone są do armatury montowanej na blacie lub ścianie. W takich konfiguracjach wyjątkowo dobrze prezentują się wysokie baterie stojące. Warto zapoznać się z sugestiami producenta, który zaleca łączenie danej ceramiki z konkretnymi wzorami baterii. Kupowanie takiego kompletu gwarantuje nie tylko dopasowanie stylistyczne, ale też wymiarowe  dodaje specjalista firmy Invena.

Dobór wielkości baterii ma kluczowe znaczenie dla wygody korzystania z umywalki. Wylewka nadmiernie oddalona od dna będzie przyczyną rozchlapywania wody na blat. Natomiast zbyt mała odległość pomiędzy krawędzią ceramiki a wylewką, utrudni mycie  czy napełnienie naczynia. Długość wylewki należy dostosować do szerokości umywalki

W ofercie firmy Invena znaleźć można wysokie, sztorcowe baterie, które dedykowane są do montażu nablatowego, takie jak Rotonda, Kastos czy  Dokos, które różnią się kształtem korpusu, wyprofilowaniem uchwytu i wylewki. Co ważne, można dobrać do nich pozostałe rodzaje armatury, do wanny, prysznica oraz bidetu, tworząc spójną kompozycję łazienkową  wymienia Monika Wojdak.

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Invena znaleźć można na stronie www.baterielazienkowe.pl

White sink and faucet in a bathroom