Miejsce to powstało w odpowiedzi na potrzeby rodzin włosko – polskich mieszkających w Warszawie oraz pozostałych dzieci, których rodzice pragną wszechstronnego rozwoju swoich pociech już od najmłodszych lat. Kameralna placówka, usytułowana w willi z ogrodem na Starej Ochocie otwiera się już we wrześniu i czeka na dzieci do 3. roku życia.

W Piccolo Leonardo ważne są trzy filary: opieka, wychowanie i kultura. Podstawę programową stanowi metoda zanurzenia w języku i kulturze. Kontakt dzieci z językiem polskim i włoskim odbywa się w codziennej komunikacji, zabawie i zajęciach. Dla dzieci obcujących z językiem włoskim w domu to aspekt zwiększający poczucie bezpieczeństwa, zaś dla tych, które stykają się z nim po raz pierwszy to szansa na niestandardowe możliwości rozwoju językowego już od najmłodszych lat.
piccololeonardo_logoCMYK

Wyróżniającym aspektem funkcjonowania żłobka jest również jego artystyczny profil. Autorski program zajęć został przygotowany w oparciu o sprawdzone metody pracy z małymi dziećmi, dodatkowo wzbogacony szeroko pojętą wiedzą o kulturze polskiej i włoskiej. Najmłodsi będą mieli okazję poznawać świat dzięki obcowaniu z muzyką, tańcem, teatrem, filmem, literaturą czy rysunkiem.

Lokalizacja w jednej z najspokojniejszych dzielnic Warszawyoraz kameralny charakter żłobka gwarantują bezpieczeństwo i pozwalają indywidualnie zaopiekować się każdym dzieckiem. Troskliwi wychowawcy, w połączeniu z domową atmosferą w przytulnychwnętrzach zapewnią dobre samopoczucie najmłodszych. Profesjonalną opiekę, oprócz wykwalifikowanych wychowawców, gwarantują współpracujący ze żłobkiem specjaliści: pediatra i alergolog, dietetyk, logopeda i psycholog.

Zdrowe, urozmaicone posiłki dla dzieci w żłobku Piccolo Leonardo są oparte na kuchni śródziemnomorskiej. Nad menu czuwa nie tylko kucharz, ale również dietetyk.

Do żłobka Piccolo Leonardo mogą zapisać się już dziś dzieci do 3. roku życia. Placówka rozpoczyna swoją działalność od września br. Miesięczny abonament z wyżywieniem wynosi 1.550 zł. Jednorazowe wpisowe 1.000 zł.

Piccolo Leonardo, polsko-włoski żłobek o profilu artystycznym,
ul. Mochnackiego 29/1, 02-041 Warszawa
www.piccololeonardo.pl
e-mail: zlobek@piccololeonardo.pl