aplikacja

Po raz kolejny Mint Media przygotowało dla PKO Banku Polskiego facebookową aplikację konkursową, która pomaga uczniom przygotować się do 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Aplikacja została umieszczona na oficjalnym fan page’u banku.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym ma już swoją 56. edycję. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, który zadbał o odpowiednio wysoki poziom trudności quizu. Tematyka Olimpiady związana jest z Międzynarodowym Rokiem ONZ, a pytania
w aplikacji konkursowej dotyczą roli ONZ w kształtowaniu ładu międzynarodowego. Uczestnicy konkursu mają okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii najnowszej i stosunków międzynarodowych.

Aplikacja została stworzona jako pomoc w samodzielnym przygotowaniu się do 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Ma również promować wiedzę o współczesnym świecie wśród młodych ludzi oraz otwierać im dalszą drogę do aktywnego kształtowania rzeczywistości. Aplikacja ma charakter testu, a pytania zostały przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na wzór tych pojawiających się na Olimpiadzie. Program zawodów wykracza dalece poza podstawę programową wiedzy o społeczeństwie. Uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi problemów gospodarki, polityki międzynarodowej, konstytucyjnych ustrojów państw, integracji europejskiej oraz historii najnowszej. Do testu można podejść wielokrotnie. Każdy uczestnik ma też możliwość przejrzenia listy udzielonych odpowiedzi, aby utrwalić sobie nowe informacje.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – urządzenia Smartwatch Samsung, abonamenty Spotify, a na szkoły biorące udział w konkursie także telewizory LG oraz bony zakupowe do sklepu internetowego empik.com. Aby zwyciężyć należy odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań zadanych w ciągu 500 sekund. Liczba odpowiedzi zależy od czasu reakcji i szybkości rozwiązywania testu.

Facebookową aplikację „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” przygotowała agencja interaktywna Mint Media.