Warszawa, 28 lutego 2017 roku – Auta z instalacją gazową mają swoich zwolenników,
ale i całą rzeszę przeciwników, którzy używają argumentów o mniejszym bezpieczeństwie
czy obniżonej wydajności silnika. Tymczasem, dzięki najnowocześniejszym technologiom, instalacje LPG są zarówno bezpiecznym, bardziej ekologicznym jak i korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem. Decyduje się na nie wielu, także tych początkujących kierowców. O czym na co dzień muszą pamiętać, by auto działało bez zarzutów?

Początkujący kierowca musi opanować nowe umiejętności. Brakuje mu wiedzy i doświadczenia
nie tylko podczas wielu sytuacji na drodze. Często problem sprawia mu nawet tankowanie czy wjazd na myjnię. Czy w takiej sytuacji warto myśleć o aucie na gaz? Czy lista rzeczy, o których młody kierowca musi pamiętać będzie dłuższa i bardziej skomplikowana? Niekoniecznie. Każdy kierowca, bez względu na rodzaj auta jakie posiada, powinien pamiętać między innymi o regularnych wymianach oleju, przeglądach technicznych czy wymianie opon. Zalecenia dla posiadaczy samochodów z instalacją gazową są takie same, a jedynie uwzględniają specyfikę takiego rozwiązania. Trzeba o nich pamiętać, także dlatego, by jazda samochodem była ekonomiczna, bezpieczna, a auto działało bez zarzutów. Warto więc dbać o silnik, by wykorzystać maksymalny potencjał samochodu. Eksperci z Shell podpowiadają na co zwracać uwagę i o czym nie zapominać, kiedy jeździmy na Shell AutoGas.
1

Stosuj olej Shell Helix Ultra opracowany w technologii syntetycznej, który pomaga utrzymać silnik w czystości i zapewnia wydajną jazdę.

2
Wymieniaj filtr paliwa zgodnie z zaleceniami producenta auta i instalacji gazowej. To najlepszy sposób, aby utrzymać silnik w doskonałej formie.

3
Wymieniaj filtr powietrza co 10 000 km, aby zapewnić efektywne spalanie oraz optymalizować wydatki.

4

Utrzymuj bak z benzyną wypełniony do poziomu 1/4. Taka ilość jest zalecana dla optymalnego działania silnika w każdej sytuacji.

5
Nie przepełniaj zbiornika gazu w swoim samochodzie. Zbiornik gazu nie powinien być wypełniony autogazem bardziej niż w 80-85% jego pojemności, by Twoja podróż była bezpieczna.

6
Shell AutoGas jest paliwem łatwopalnym, dlatego bardzo ważne jest, aby wyłączyć silnik przed tankowaniem auta. Ponadto nie pal papierosów w pobliżu dystrybutora i nie rozmawiaj przez telefon komórkowy, ponieważ zwiększa to ryzyko zapłonu.

Do auta na gaz początkujący kierowca, nie powinien podchodzić jak do wyzwania technologicznego. Specjaliści Shell potwierdzają, że o ile lista obowiązków różni się nieznacznie
od tych dla pojazdów bez instalacji, o tyle dobre nawyki np. regularnej kontroli i wymiany oleju silnikowego, powinny towarzyszyć każdemu kierowcy od początku jego motoryzacyjnej przygody.