Wielki sukces młodego polskiego tenisisty! Reprezentujący Polskę Martyn Pawelski zwyciężył w międzynarodowym turnieju tenisowym LONGINES Future Tennis Aces w Paryżu. W zawodach dla chłopców poniżej 13. roku życia brało udział 20 młodych talentów z 20. krajów.

Ósma edycja turnieju LONGINES Future Tennis Aces przejdzie do historii. Po raz pierwszy w tym międzynarodowym turnieju zwyciężył Polak – Martyn Pawelski z klubu KS Mostostal Zabrze. Tym samym zapewnił sobie stypendium od marki Longines do 16. roku życia. W finale pokonał reprezentanta Hong Kongu Chaka Lama Colemana Wonga po super tibreaku, w którym o zwycięstwie decydowała ostatnia piłka! Po wielkich emocjach przyszedł czas na pokazowy mecz, który finaliści rozegrali ze znanymi nazwiskami ze świata tenisa – z Alexem Corretja, patronem tegorocznej edycji turnieju oraz z Andre Agassi, Ambasadorem Elegancji marki Longines.

Turniej LONGINES Future Tennis Aces trwał w dniach 1-3 czerwca 2017 w dzielnicy La Defence w Paryżu. To już ósma edycja wydarzenia, którego ideą jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. Odbywa się równolegle z turniejem wielkoszlemowym Roland-Garros, którego Oficjalnym Partnerem i Oficjalnym Chronometrażystą od 2007 roku jest Longines. Marka z dumą wspiera ten światowej sławy turniej, który doskonale reprezentuje jej największe wartości: Elegancję, Tradycję i Emocje.

Domem marki Longines od 1832 roku jest szwajcarskie miasteczko Saint-Imier. Wysoki poziom zegarmistrzowskiego rzemiosła Longines opiera się na poszanowaniu tradycji, zasad elegancji oraz dążeniu do jak najwyższej wydajności. Longines od pokoleń służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych o randze światowej oraz jest cenionym partnerem międzynarodowych federacji sportowych. Marka jest znana z wyjątkowej elegancji swoich czasomierzy. Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków i elementów zegarkowych na świecie. Uskrzydlona klepsydra, to emblemat marki obecnej w ponad 150 krajach na całym świecie.