Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na czas wakacji i wakacyjnej beztroski. Niestety pojawia się tu odwieczny problem rodziców – jak zapewnić dziecku opiekę przez tak długi okres? Jakie atrakcje mogą zapewnić podczas wakacji swoim dzieciom pracujący rodzice? Zapisać je na Półkolonie z SetPoint! Wakacyjne przygody, rozbudzanie i rozwijanie pasji, ciekawe zajęcia terenowe w połączeniu z wybraną dyscypliną sportową będą nie lada gratką dla każdego dziecka.

Półkolonie z SetPoint „Szalone lato z pasjami” to aktywny wypoczynek i rozwój pasji we wspaniałej atmosferze organizowany przez Akademię Tenisa SetPoint. Podczas półkolonii na dzieci czekają atrakcyjne zajęcia i mnóstwo niespodzianek, a do tego dzieci cały czas będą pod opieką profesjonalnej, wykwalifikowanej kadry, która będzie dbała o ich bezpieczeństwo i brak nudy. Akademia Tenisa SetPoint, która jest organizatorem półkolonii, ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie, gdyż organizuje taką formę wypoczynku dla dzieci już od 10 lat i dzięki niej tysiące dzieci miały udane wakacje.

Tygodnie tematyczne

Każdy tygodniowy turnus (a jest ich aż 9) ma inną tematykę przewodnią. W ofercie tematycznej półkolonii z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie: miłośnicy sportu, przyrody, zwierząt, miłośnicy zabaw terenowych, survivalu, kulinariów czy zabaw reporterskich. Za każdym razem pojawia się również panel sportowy (piłkarski i tenisowy, prowadzony przez profesjonalistów).

Większość zajęć jest organizowanych na świeżym powietrzu. W razie niepogody dostępna jest alternatywa w postaci krytych kortów i hali sportowej.

Rozkład dnia

Typowy dzień półkolonii rozpoczyna się od 1,5 h bloku sportowego (zgodnie z wybraną tematyką), zajęcia sportowe prowadzone przez profesjonalnych piłkarzy (piłkarze Stomilu) lub trenerów tenisa (Akademia Tenisa SetPoint). Poziom trudności jest dostosowany do poziomu umiejętności i zainteresowań dzieci. Co ważne, cały sprzęt jest zapewniony przez organizatorów półkolonii.

Po dawce ruchu dzieciom zawsze dopisuje apetyt, więc utarło się, że tuż po tym bloku milusińscy mają serwowane drugie śniadanie (najczęściej słodka bułka i mleko).

Po drugim śniadaniu na dzieci czeka codzienna nowa dawka wiedzy, podana w ciekawej i nieszablonowej formie. Uczestnicy półkolonii mają również zapewniony smaczny obiad każdego dnia.

Liczne atrakcje i niespodzianki

Program poszczególnych turnusów wygląda bardzo ciekawie. Organizatorzy pomyśleli o wszystkich aspektach wypoczynku dzieci. W programie znalazły się m.in. wyjście na tor kartingowy, do ptaszarni, wizyta w parku linowym, wyjście do kina, z zajęć edukacyjnych: kurs fotografii, mini warsztaty kulinarne, nauka tresury psów, sokolnictwo, paintball, wprowadzenie do zawodu weterynarza, tajniki pracy komandosa, tajniki pracy funkcjonariuszy, tajniki pracy leśniczego, budowa szałasu i paleniska, nauka przetrwania. Półkolonie będą odwiedzali liczni gości, specjalizujący się w swoim fachu. W programie jest więc wizyta sportowca, wizyta Mistrza Kuchni, reportera, dietetyka, czy policjanta. Z zajęć dodatkowych zaplanowane zostały również m.in.: zapasy, rozwiązywanie miejskich zagadek, tworzenie dziennika przygód, sadzenie drzew, nauka o drzewach oraz tworzenie leśnego przebrania.

Dodatkowo na dzieci będą czekały liczne atrakcje: pokaz prawdziwego auta WRC, symulator wyścigów, tajna misja, konkurs na najlepsze danie, rozbijanie obozowiska. Miłymi przerywnikami podczas zajęć są konkursy, rywalizacje i wizyty gości – profesjonalistów z danej dziedziny.

Organizacja półkolonii

Zajęcia dla dzieci są dostosowane do wieku dzieci – odbywać się będą w podziale na grupy 6-9 lat i 9-12 lat. Będą się odbywały w tygodniowych, tematycznych cyklach od 26 czerwca do 25 września.

Koszt uczestnictwa w tygodniowych zajęciach to 449 zł. W cenie zawarte są dwa posiłki każdego dnia, opieka wykwalifikowanej kadry od 7.00 do 17.00 i mnóstwo atrakcji. W związku z tym, iż w poprzednich latach wiele dzieci brało udział w więcej niż jednym turnusie tematycznym, przewidziane są indywidualne rabaty dla każdego dziecka, które weźmie udział w co najmniej dwóch tygodniowych półkoloniach.

Zajęcia (poza zajęciami terenowymi i wizytami w zaplanowanych miejscach) będą się odbywały przy ul. Krasickiego 2 (siedziba Akademii Tenisa SetPoint).

Dzieci będą pod opieka profesjonalistów – podczas półkolonii 1 opiekun sprawuje opiekę nad maksymalnie 7 dziećmi. Co ważne, półkolonie posiadają pozytywna opinię Kuratorium i Sanepidu. Dzieci są również pod stałą opieka lekarza.

Jak zapisać swoje dziecko?

Zapisy na wakacje 2017 zostały już uruchomione. Kartę kwalifikacyjną dziecka można pobrać pod adresem http://polkolonie.olsztyn.pl/dokumenty, a na stronie głównej http://polkolonie.olsztyn.pl znajduje się więcej informacji i harmonogram półkolonii. Rezerwacji miejsca można dokonać osobiście, telefonicznie lub mailowo. Ze względu na ograniczoną liczebność grup warto nie zwlekać z zapisem do ostatniej chwili.

Zapisz swoje dziecko na Półkolonie z SetPoint „Szalone lato z pasjami” i zagwarantuj mu niezapomniane wakacje!