Polski rynek MŚP pewnie wkroczył w nowy rok. W 2017 przedsiębiorcy będą przede wszystkim ciąć koszty (41%). Jednocześnie niemal połowa z nich uważa sytuację finansową firmy za dobrą lub bardzo dobrą.

To dane wynikające z raportu analizującego stan polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw „Kondycja polskich MSP” autorstwa Diners Club. Warunki sprzyjają rozwojowi infrastruktury biurowej, która usprawni działania operacyjne firmy, generując przy okazji oszczędności. Pomoże w tym nowa oferta urządzeń wielofunkcyjnych Xerox. Portfolio producenta zasiliły właśnie sprzęty z rodziny VersaLink: kolorowy VersaLink C405 i monochromatyczny VersaLink B405.

 

Kluczowe funkcje dla każdego biura

Rodzina VersaLink z modelami VersaLink C405 i VersaLink B405 to jedynie część premierowych produktów Xerox. Nowa flota drukująca zastąpi dostępne dotychczas urządzenia wielofunkcyjne. Szereg rozwiązań usprawniających pracę przyczyni się do wzrostu biurowej efektywności. Jedną z ważniejszych funkcjonalności produktów Xerox jest dostosowanie się do sposobu wykonywania pracy przez konkretne osoby. Będzie to możliwe dzięki Platformie EIP (Extensible Interface Platform), której użytkownicy utworzą szybkie ścieżki dostępu do najpotrzebniejszych i najczęściej wykorzystywanych funkcji. Przejdą do nich za pomocą jednego dotknięcia pięciocalowego, intuicyjnego i kolorowego ekranu. Rozwiązanie bezproblemowo integrujące się z istniejącymi infrastrukturami IT i współpracujące jednocześnie z zewnętrznymi systemami zarządzania wydrukami, będzie stanowić ułatwienie dla wewnętrznych działów informatycznych firm. Z urządzeń będą mogli skorzystać również pracownicy zdalni, wykonujący swoje obowiązki poza biurem. Dzięki możliwości drukowania mobilnego i drukowania z chmurowego repozytorium zlecą realizację istotnych dokumentów do urządzeń znajdujących się w konkretnej lokalizacji. Kolejną istotną funkcjonalnością obu maszyn z rodziny VersaLink jest oprogramowanie OCR, umożliwiające przeszukiwanie plików w formacie PDF. To znaczące ułatwienie, przydatne przy pracy nad bazami danych, raportami czy cyfrowymi dokumentami administracyjnymi.

 

Zarówno VersaLink C405, jak i VersaLink B405 zapewnią możliwość drukowania na papierze o gramaturze powyżej 200 g/m2. To funkcja dostępna dla podajników bocznych i tacy głównej każdego z urządzeń. Korzystający z Xerox VersaLink C405 będą mogli także zlecać jednoprzebiegowe, dwustronne skanowanie dokumentów.

 

Komentarza udziela

Kamil Majchrzak

Product Manager

Xerox Polska

 

Według prognoz IDC, w kolejnych latach będziemy obserwować rozwój rynku urządzeń wielofunkcyjnych i segmentu usług zarządzania drukiem – choć ten drugi został już w wysokim stopniu nasycony. W kwestii preferencji w kategorii urządzeń wielofunkcyjnych, ich użytkownicy kładą nieustająco duży nacisk na zwiększenie liczby funkcjonalności, lepszej jakości kolory czy umożliwienie drukowania mobilnego. Szczególnie ostatnia potrzeba zyskuje w ostaniem czasie na znaczeniu, ponieważ wynika ze zmieniającego się modelu pracy. Kształtują go z jednej strony młodzi pracownicy, którzy coraz rzadziej wykonują swoje obowiązki w biurze, a z drugiej managerowie, których dużą część dnia zajmują spotkania, odbywające się często poza murami firmy. Taka sytuacja rodzi naturalną potrzebę dopasowania sposobu funkcjonowania sprzętu biurowego do konkretnych uwarunkowań, nawyków i obowiązków pracowników. To dopasowanie prowadzi w prostej linii do zwiększenia efektywności.