Psy są zwierzętami mięsożernymi i choć natura przystosowała je do trawienia niektórych pokarmów roślinnych to jednak ich podstawowym przysmakiem zawsze będzie mięso. Oczywiście psy uwielbiają również różnego rodzaju słodkości oraz niektóre gatunki słodkich owoców tj. mandarynki czy winogrona. W tym konkretnym przypadku chodzi nam jednak o takie kategorie przysmaków dla psów jak: przysmaki dentystyczne, zdrowotne, treningowe, do żucia, w postaci gryzaków i w formie kości.

Najbardziej popularne, zdrowe przysmaki dla psa to przysmaki dentystyczne. To bardzo szeroka kategoria produktów, które nie tylko smakują naszym czworonożnym przyjaciołom, ale jednocześnie dbają o stan ich zębów i dziąseł. Tego typu smakołyki zawierają w swoim składzie niewielkie drobinki twardych substancji, które pomagają w usuwaniu osadów i kamienia nazębnego, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu higieny w jamie ustnej psa oraz zapobiegając rozwojowi próchnicy w jego zębach.

Kolejna kategoria przysmaków dla psów to tzw. przekąski zdrowotne. Tego typu produkty wyróżniają się nie tylko niską zawartością tłuszczu, ale co równie ważne, obecnością dodatkowych substancji, które wspomagają stan zdrowia i kondycję naszych czworonożnych przyjaciół. Takie przysmaki dla psa działają korzystnie na jego sierść i skórę, a także na jego stawy i kości. Zawierają w swym składzie wiele unikalnych składników mineralnych, których może brakować w codziennej diecie psa. Podane w atrakcyjnej formie, w postaci smacznej przekąski, są chętnie zjadane przez psy wszelkich ras, dzięki czemu ich aplikacja nie nastręcza najmniejszych kłopotów.

Osobną kategorię smacznych psich przekąsek stanowią tzw. smakołyki treningowe. Tego typu przysmaki dla psa powinny wyróżniać się niewielkimi rozmiarami i bardzo intensywnym smakiem. Powinny mieć również formę suchej, kruchej i łatwo przyswajalnej przekąski, tak by ich zjedzenie nie zajmowało psu wiele czasu i by był on gotowy do szybkiego powrotu do ćwiczeń – treningu. Smakołyki tego typu nie powinny być zatem zbyt duże, tak byśmy mogli zmieścić ich większą ilość w kieszeni kurtki lub spodni. Warto pamiętać, że dobrze dobrany smakołyk treningowy to większa szansa na szybką i skuteczną tresurę psów praktycznie każdej rasy.

Ostatnią kategorię psich przysmaków stanowią tzw. gryzaki, czyli smakołyki w formie kości uformowanych z fragmentów skóry lub dobrze wysuszonego mięsa. Takie przekąski to połączenie smacznego posiłku i doskonałej zabawy dla każdego psa i to niezależnie od jego wieku. To także dobry sposób na pielęgnację psich zębów i trening szczęki.