W najbliższą niedzielę, 24 sierpnia Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i pasjonat Warszawy zaprasza na kolejny spacer z cyklu Butem po Wawie. Tym razem uczestnicy wycieczki poznają Kamionek, skrywający wiele tajemnic fragment dzielnicy Praga-Południe. Pomysłodawcą spaceru po tej części Warszawy jest firma Skanska, która przy
ul. Nowaka Jeziorańskiego buduje osiedle Park Ostrobramska.

Mimo że Kamionek został przyłączony do Warszawy dopiero u schyłku XIX w., jego dzieje sięgają czasów, kiedy stolicy nie było jeszcze nawet w planach średniowiecznych urbanistów. Trudno w to uwierzyć, ale już w XI w. funkcjonowała tu przeprawa przez Wisłę.

Podczas spaceru będzie można się dowiedzieć między innymi:

– jak wygląda najdziwniejszy taras widokowy w stolicy i co można z niego podziwiać,

– w którym miejscu prawdziwe okna prowadzą do zmyślonego zamczyska,

– co zostało z najstarszego przykościelnego cmentarza w Warszawie i kto na nim leży,

– jak dziś wygląda przedwojenny squat w dawnej fabryce obuwia,

– gdzie znajduje się najbardziej wystrzałowa kamienica w mieście.

Po tym fascynującym, a wciąż jeszcze słabo znanym skrawku miasta oprowadzi Rafał Dąbrowiecki, przewodnik i miłośnik Warszawy, który tak o sobie i swojej pasji pisze na internetowym blogu: „Niemal każdy ocalały z pożogi wojennej mur, słup czy fragment bruku jest w stanie opowiedzieć zajmującą historię. Skrywa w sobie zagadkę, której rozwiązanie jest źródłem ogromnej satysfakcji. Nie ma też nic przyjemniejszego niż móc podzielić się tą tajemnicą z kimś innym”. Rafał Dąbrowiecki regularnie organizuje ciekawe spacery w miejsca, które zazwyczaj omijają wycieczki.

Spacer odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia. Pomysł wycieczki wyszedł od firmy Skanska, która na terenie Pragi-Południe buduje osiedle Park Ostrobramska. Skanska tworzy otwarte, przyjazne miejsca, powstające z szacunkiem dla otoczenia. Deweloperowi zależy na propagowaniu historii i dziedzictwa okolicy, dlatego zachęcił Rafała Dąbrowieckiego do wspólnego odkrywania tajemnic Kamionka. Dzięki zaangażowaniu sponsora obecna edycja Butem po Wawie jest bezpłatna. Zbiórka przed gmachem Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera, na skwerku u zbiegu alei Zielenieckiej i ul. Zamoyskiego o godzinie 13:00. Zapraszamy!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Skanska Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/skanskapolska