Proces oczyszczania białek

  1. Culture it

Wytrząsarka orbitalna Light Duty z inkubacją

Próbki są hodowane w zoptymalizowanych warunkach hodowli komórkowej z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą i parametrami napowietrzania komórek

https://pl.ohaus.com/pl-PL/IncubatingLightDutyOrbitalShakers-10

 

  1. Stir it

Mieszadło z płytą grzejną

Po zebraniu próbki jest ona lipolizowana, a otrzymany proszek umieszczany jest w postaci zawiesiny w buforze ekstrakcyjnym i mieszany w szklanym naczyniu, w kontrolowanych warunkach temperaturowych, przy użyciu magnetycznej płyty grzejnej.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/MiniHotplatesStirrers-10

 

  1. Lyse it

HT homogenizator kulkowy

Następnie komórki są lizowane w homogenizatorze kulkowym. Poprzez wybór odpowiedniego programu i zestawu perełek próbki mogą zostać szybko przetworzone dzięki ruchowi liniowemu o dużej prędkości

https://pl.ohaus.com/pl-PL/HTLysingHomogenizer-10

 

  1. Extract it

Frontier 5000 Seria Micro (FC5515R)

Homogenat odwirowywany jest z prędkością 12000 x g w wirówce z chłodzeniem w celu usunięcia zanieczyszczeń komórkowych, pozostawiając białko.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/Frontier5000SeriesMicro-1

 

  1. Resuspend it

Cyfrowa wytrząsarka Vortex

Resuspensja przez wirowanie może być wymagana na etapie wytrącania białka

https://pl.ohaus.com/pl-PL/MiniVortexMixers-10

 

  1. Purity it

Frontier 5000 Seria Multi Pro (FC5718R)

Aby wyizolować białko próbki są odwirowywane w temperaturze 4 stopnie Celsjusza z wysoką prędkością obrotową przy 21000 x g.

https://pl.ohaus.com/pl-PL/Frontier5000SeriesMultiPro-15

 

 

 

 

 

Proces oczyszczania białek

Próbki są hodowane w zoptymalizowanych warunkach hodowli komórkowej z precyzyjnie kontrolowaną temperaturą i parametrami napowietrzania komórek. Po zebraniu próbki jest ona lipolizowana, a otrzymany proszek umieszczany jest w postaci zawiesiny w buforze ekstrakcyjnym i mieszany w szklanym naczyniu, w kontrolowanych warunkach temperaturowych, przy użyciu magnetycznej płyty grzejnej. Następnie komórki są lizowane w homogenizatorze kulkowym. Poprzez wybór odpowiedniego programu i zestawu perełek próbki mogą zostać szybko przetworzone dzięki ruchowi liniowemu o dużej prędkości. Homogenat odwirowywany jest z prędkością 12000 x g w wirówce z chłodzeniem w celu usunięcia zanieczyszczeń komórkowych, pozostawiając białko. Resuspensja przez wirowanie może być wymagana na etapie wytrącania białka. Aby wyizolować białko próbki są odwirowywane w temperaturze 4 stopnie Celsjusza z wysoką prędkością obrotową przy 21000 x g.