Siła minimalizmu tkwi w prostocie, ponieważ umiar jest znakiem rozpoznawczym elegancji. W dobie konsumpcjonizmu, gdzie ilość przeważa nad jakością, to właśnie ona staje się nowym wyznacznikiem luksusu. Ta idea przyświecała naszym projektantom podczas pracy nad produktami z serii Free Line.

 

Wśród wszystkich propozycji tej serii, największą pieczołowitość w dbaniu o jakość widać wśród kabin prysznicowych. Te produkty tworzą stabilną konstrukcję, opartą na 6 milimetrowych taflach bezpiecznego szkła hartowanego z drzwiami skrzydłowymi otwierającymi się za pomocą chromowanych uchwytów. Dzięki regulowanym profilom przyściennym z łatwością można je dopasować do przylegających ścian.

 

Wśród swoistych wyróżników występujących w serii kabin Free Line znajdziemy ułatwiające czyszczenie eleganckie zawiasy o nowoczesnej stylistyce (mocowanie na płasko od wewnątrz), a także transparentne uszczelki na ściankach i drzwiach, chromowaną listwę na brodziku oraz uszczelkę magnetyczną, które stanowią gwarancję szczelności całej konstrukcji. Kabiny prostokątne i kwadratowe zaopatrzone są zaś dodatkowo w chromowany, mocowany do ściany wspornik stabilizujący ich konstrukcję.

 

W skład bogatej oferty tej serii wchodzą kabiny narożne półokrągłe (KP4/FREE, 80×80, 80×90, 90x90cm), kwadratowe (KN4/FREE 80x80cm, 90x90cm), a także najbardziej różnorodne pod względem wymiarów kabiny kwadratowe lub prostokątne (KNDJ2/FREE 75×90 cm, 80×80 cm, 80×100 cm, 80×120 cm, 80×90 cm, 90×90 cm, 90×120 cm, 100x120cm), które dodatkowo posiadają ściankę stałą. Wszystkie modele tej serii gwarantują komfort użytkowania ze względu na swoją wysokość, wynoszącą 195 cm. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku posiadaczy niewielkich rozmiarów łazienki, jest asymetryczna KP4/FREE-80/90-S. Kabina ta przygotowana została tak, by można ją było ustawić zarówno w prawym, jak i w lewym narożniku łazienki. Umożliwia to funkcjonalne wykorzystanie pozostałej przestrzeni.

 

Wszystkie produkty linii Free Line miały być odzwierciedleniem minimalistycznej formy i łagodnej, bezpretensjonalnej elegancji. W efekcie pracy projektantów powstały nie tylko znakomite kabiny prysznicowe, ale i nowoczesne i doskonale zaprojektowane pod względem funkcjonalności brodziki, czy wanny. Harmonia wzornicza całej gamy produktowej tej serii, pozwala nam na swobodną aranżację wnętrza w taki sposób, że pozostaje nam tylko rozkoszować się, chwilą relaksu w zaciszu własnej łazienki.

 

KNDJ2_FREE-90_sb_W0 KP4 FREE -80-90 cm sb W0 KP4 FREE KNDJ2 FREE+WS FREE PW2 FREE cm sb W0