Dennis Kimetto w rekordowym czasie wygrał tegoroczny Maraton Berliński biegnąc w butach Adidas z gumową mieszanką opracowaną przez Continental. To już kolejny znaczący sukces sportowców, którzy korzystają z technologii mieszanek gumowych Continental stosowanych w butach Adidas.

41. Maraton Berliński po raz kolejny wygrał sportowiec z Afryki, który zaufał najnowszej technologii Continental zastosowanej w butach Adidas. Dennis Kimetto, 30-latek z Kenii, jako pierwszy przebiegł pod Bramą Brandenburską z wynikiem 2:02:57, ustanawiając tym samym nowy rekord świata. Drugie miejsce, z czasem jedynie o 16 sekund gorszym, zajął Kenijczyk Emmanuel Mutai, który biegł w tym samym modelu obuwia. Co ciekawe, obaj zawodnicy osiągnęli czas lepszy niż Kenyan Wilson Kipsang, który zwyciężył Berlinie w zeszłym roku, ustanawiając najlepszy wówczas wynik na świecie – 2:03:23.

Continental od kilku lat prowadzi badania nad odpowiednią mieszanką gumową dla zastosowań sportowych. Współpraca z Adidas doprowadziła do opracowania butów, które zapewniają jeszcze lepszą przyczepność na wszystkich nawierzchniach, a także odciążają i chronią stawy.

Owocna współpraca

Obecnie na rynku jest dostępnych ponad 80 różnych rodzajów butów trekkingowych oraz do biegania dla mężczyzn i kobiet opracowanych przez Continental we współpracy z Adidas. Wszystkie buty mają podeszwy o bardzo wysokim wskaźniku przyczepności i są wykonane ze specjalnych mieszanek gumowych. Trwają też prace nad nowymi modelami. Obecnie eksperci z Continental rozwijają wyłączne mieszanki przystosowane do ekstremalnych warunków, w tym śniegu i lodu, dla biegaczy profesjonalnych i amatorów, gwarantujące im jeszcze większy komfort oraz bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu.

Współpraca Continental z Adidas udowadnia, że receptury mieszanek gumowych zastosowane przy wytwarzaniu nowoczesnych opon sprawdzają się także przy produkcji obuwia do biegania. Większa przyczepność to lepszy kontakt z nawierzchnią, po której porusza się biegacz, dzięki czemu może on osiągnąć znacznie lepsze wyniki.

* * *

Continental AG
Z osiągniętymi w 2013 roku obrotami w wysokości 33,3 miliardów euro, Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 186 000 pracowników w 49 krajach.
www.continental-corporation.com

Dział Opon
Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42 000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.

Opony do pojazdów ciężarowych
Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.
www.continental-truck-tires.pl

Sponsoring
Dział Opon jest oficjalnym sponsorem Pucharu Niemiec w Piłce Nożnej, Major League Soccer w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Pucharu Azji w Piłce Nożnej 2015 w Australii oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.
www.ContiSoccerWorld.com.

Dodatkowych informacji udzielają:

Ewa Ostapczuk-Wasilewska
Media & Communication Manager
Continental Opony Polska Sp. z o.o.
Al. Krakowska 2A
02-284 Warszawa
e-mail: ewa.ostapczuk@conti.de

Marta Rakoczy
PR Manager
ConTrust
Tel. kom. +48 605 073 929
e-mail: m.rakoczy@contrust.pl

Baza danych dla mediów: www.mediacenter.continental-corporation.com