Rekordowy wskaźnik odnawiania .eu w 2013 r: 80%

Raport o postępach .eu za IV kwartał 2013 r. już dostępny

 

Bruksela, 13 marca 2014 r. – Zgodnie z najnowszym raportem o postępach rejestru .eu EURid, w 2013 roku zostało odnowionych przeciętnie 81% nazw domen .eu. Jest to siódmy
z kolei rok, w którym domena .eu utrzymała tak wysoki wskaźnik odnowień, co świadczy
o tym, że posiadacze nazw domen .eu są lojalną grupą.

 

„Użytkownicy Internetu chcą mieć możliwość wyrażania siebie online przez domeny najwyższego rzędu (TLD), które kojarzą się z zaufaniem, jakością i bezpieczeństwem” — wyjaśnia Marc Van Wesemael, Dyrektor Generalny EURid. „Domena .eu zawsze była budzącą zaufanie domeną wysokiej jakości, a wskaźnik jej odnawiania dowodzi, że nasi rejestratorzy mają podobne odczucia.”

 

Użytkownicy końcowi, a szczególnie firmy, chętnie korzystają z tej jakości, a wiarygodność marki .eu jest dodatkowo podkreślana przez fakt, że TLD ma najwyższy odsetek witryn biznesowych w porównaniu z innymi wiodącymi TLD — jak wynika z ostatniego raportu o kategoryzacji witryn, opublikowanego przez EURid we współpracy z Centrum Badań Statystycznych Uniwersytetu w Leuven (Belgia).

 

37,8% witryn .eu jest wykorzystywanych do celów biznesowych, podczas gdy średnia dla innych witryn TLD, takich jak .com, .biz i .net wynosi 30,5%.

 

W 2013 roku rejestr EURid pracował między innymi nad konsolidacją oraz zwiększeniem bezpieczeństwa i wiarygodności .eu, zapoczątkowując w I kwartale swój pilotażowy program kontrolowania i poprawiania jakości danych WHOIS i uzyskując w IV kwartale certyfikat zgodny z normą bezpieczeństwa ISO27001.

 

W 2013 roku całkowita liczba rejestracji nazw domen .eu wzrosła w 19 z 28 krajów członkowskich UE.

 

Pełną treść raportu za IV kwartał 2013 roku można pobrać tutaj: http://link.eurid.eu/reports.

 

 

Informacje o .eu i EURid

Domena .eu należy do jednej z najpopularniejszych domen najwyższego poziomu na świecie. Oferuje wspólną tożsamość w Internecie dla 500 milionów Europejczyków w 31 krajach.Od momentu pojawienia się domeny w sieci w 2005 roku zarejestrowano już ponad 3,5 mln adresów z końcówką .eu. Wiele firm oraz marek, takich jak Fairtrade International, Foot Locker, Louis Vuitton, MAN Group, Microsoft Corporation, Orangina czy Toyota, używa adresu .eu ze względów praktycznych i aby podkreślić swoje europejskie pochodzenie oraz biznesowe ambicje.

EURid to organizacja non profit, która na wskutek przetargu, została powołana przez Komisję Europejską do zawiadywania domeną .eu najwyższego poziomu. EURid współpracuje z ponad 750 akredytowanymi rejestratorami i zapewnia wsparcie w 24 oficjalnych językach UE. Organizacja przykłada szczególną wagę do ochrony danych i od roku 2013 jest w posiadaniu certyfikatu bezpieczeństwa ISO27001 security standard. Jako organizacja zaangażowana w ochronę środowiska naturalnego, EURid jest zarejestrowany we Wspólnotowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). EURid ma siedzibę główną w Brukseli oraz biura regionalne w Pizie (Włochy), Pradze (Republika Czeska) i Sztokholmie (Szwecja).

Więcej informacji znajdą Państwo na: http://www.eurid.eu.

 

Wszelkie zapytania  prosimy kierować do:

e-mail: press@eurid.eu     Press room: http://www.eurid.eu/pl/o-nas/kacik-prasowy