Risotto to jedno z popularniejszych włoskich dań, które z łatwością możemy przygotować w naszej kuchni. Warto jednak pamiętać, że jego sekret tkwi w odpowiednio dobranych ziarnach ryżu.  Sięgając po ryż do risotto marki Halina stworzymy potrawę oznaczającą się, nie tylko idealną konsystencją, ale i pełnią niepowtarzalnego smaku.

Ziarno ma znacznie

Kluczem do stworzenia klasycznego włoskiego risotto jest przede wszystkim struktura użytego do niego ryżu.  W trakcie gotowania musi on bowiem pozostać jędrny od środka, natomiast na zewnątrz otoczyć się miękką osłonką ze skrobi odpowiedzialną za naturalne zagęszczenie sosu.
Z myślą o takich właśnie wymaganiach powstał biały ryż do risotto marki Halina. Jego łagodnie zaokrąglone i szerokie ziarna dodatkowo pozwalaja idealnie pochłonąć wszelkie smaki oraz aromaty wytwarzane podczas duszenia. Przygotowanie risotto jest niezwykle proste. Nieugotowany ryż podsmażamy na gorącym tłuszczu z dodatkiem wybranych przypraw i warzyw. Gdy składniki lekko się zarumienią, dolewamy do nich stopniowo bulion drobiowy lub warzywny. Zmniejszając ogień do minimum miarowo mieszamy całość tak, aby wszystkie ziarenka równomierne wchłonęły aromatyczny wywar. Pod koniec gotowania dodajemy odrobinę masła, śmietany lub jogurtu. Risotto smakuje najlepiej podane z garścią świeżych ziół oraz obsypane wiórkami parmezanu.

 

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem inspirujących i zdrowych produktów marki Halina zapraszamy na stronę: www.halina.eu

 

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

 

Produkt: Ryż do risotto marki Halina

Dostępne opakowania: 4x100g

Cena detaliczna: ok. zł

 

Więcej informacji udziela:

Anna Fehler

FlyPR

tel.: (+48) 533 790 909

anna.fehler@flypr.pl

 

Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy – Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)

  1. Wiertnicza 70

02-952 Warszawa, Polska

tel. : 022 651 79 04 do 07

fax.: 022 651 79 09

e-mail: sawex@sawexpl.com