Firma Rittal Polska jest partnerem konferencji Ascomp Security Forum, która odbędzie się w Otwocku w dniach 12 i 13 kwietnia. Tematem wiodącym będzie ochrona systemów cyfrowych, m.in. z zastosowaniem najnowszych rozwiązań systemowych Rittal.

Zagrożenia w cyberprzestrzeni to rosnący problem wszystkich firm czy organizacji, a więc największe wyzwanie, przed którym stoi obecnie rynek IT. W 2017 roku zawirusowanych zostało kilka tysięcy komputerów w pond 100 krajach za pomocą oprogramowania takiego jak Bad Rabbit czy WannaCry. Aktualnie problemem są nie tylko zdalnie pracujący specjaliści opracowujący zainfekowane programy, ale też liczba osób z dostępem do poufnych danych oraz czynniki niezależne od człowieka – maszyny.

Konferencja w Otwocku w całości dedykowana jest analizie zagrożeń oraz ochronie systemów serwerowych, a także omówieniu skutecznych rozwiązań. Prelegenci przedstawią nowinki z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz najnowsze oferty produktowe. „W tym roku skupimy się na przybliżeniu słuchaczom normy PN-EN 1047-2. Zaprezentujemy najbardziej optymalne i atestowane rozwiązania Rittal. Szczegółowo przeanalizujemy różnice pomiędzy Normą 1363 a 1047-2, a także warunki w jakich odbywa się test dla normy i wszystko, co się z nim wiąże.” – mówi Bogdan Marczak, Data Center Systems Designer Rittal. Podczas konferencji zostaną omówione systemy ochronne IT, w tym m.in. standaryzacja Data Center według TUV IT oraz ochrona przed pełnym atakiem DDoS z rozwiązaniami F5 Networks. Podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie pokazów warsztatowych. Wśród prelegentów znajdą się eksperci: Rittal, F5 Networks, Palo Alto Networks, Extreme Networks, Vmware, Commvault, Fujitsu, Symantec, Pure Storage.

Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest największą firmą w Grupie Friedheim Loh. Prowadzi działalność na całym świecie, obecnie ma 18 zakładów produkcyjnych i 80 spółek zależnych. Proponowane przez Rittal rozwiązania systemowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce, budownictwie maszyn oraz w branży informatycznej.