Firma Roca promuje racjonalne korzystanie z energii oraz wody już niemal od 100 lat. Nieustannie pracuje nad rozwojem oraz promocją nowych technologii i inicjatyw, pomagających w ochronie środowiska. Również w procesie produkcyjnym dba o środowisko naturalne w ramach projektu Eko Roca.

W 1960 roku marka, wprowadzając na rynek toalety oszczędzające zużycie wody, stała się pionierem w branży wyposażenia łazienek. W tym samym dziesięcioleciu, Roca przedstawiła również pierwszy zawór termostatyczny, pozwalający użytkownikowi na ustawienie pożądanej temperatury przy znacznie mniejszym niż dotychczas zużyciu energii elektrycznej.

Zaangażowanie firmy w ideę zrównoważonego rozwoju jest widoczne we wprowadzanych w produktach nowych technologiach. Przykładem jest innowacyjny W + W (połączenie umywalki z miską WC), nagradzany na wielu międzynarodowych przeglądach.

Od niedawna Roca przyłączyła się do inicjatywy European Water Label skupiającej producentów z 34 krajów zaangażowanych w promowanie efektywnego zużycia wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Obecnie do jej zadań należy uzupełnienie bazy danych dostępnej dla użytkowników o informacje związane ze zużyciem wody w 8000 produktach (w tym: 200 z portfolio Roca) od ponad 70 różnych marek. Zaangażowanie Roca w ten projekt jest dowodem starań firmy w osiąganie coraz bardziej efektywnego i racjonalnego systemu wykorzystania wody.

Aby uzyskać więcej informacji: http://www.europeanwaterlabel.eu/