Chodzą własnymi ścieżkami, często żyją na krawędzi, ale na koncertach zamieniają się w artystyczne bestie, zarażające publiczność energią. Rockową sceną rządzą prawdziwi twardziele, a gala „Płyty Rocku Antyradia” (16 marca w Stodole) będzie ich świętem.

W latach 60. wybuchło szaleństwo na punkcie Rolling Stones. Mick Jagger i spółka często nie byli w stanie dokończyć występu, bo już po kilku pierwszych piosenkach na scenę wdzierały się tłumy kobiet, gotowe rzucić się na swoich idoli. Od tego czasu minęło kilkadziesiąt lat, ale dla gwiazd rocka czas zdaje się płynąć wolniej. Rok temu Mick Jagger po raz ósmy został ojcem, a kolega po fachu Axl Rose nazwał go „jednym z największych sportowców wszechczasów”, za kondycję jaką prezentuje na koncertach.

Niezmiennie mistrzowską formę już od ponad 30 lat prezentują też twardziele z Metalliki. Jesienią wydali 10. studyjny album „Hardwired… to Self-Destruct”, który podbił światowe listy przebojów. – Jest wiele mitów na temat rocka, o tym, że nigdy nie dorastamy i nigdy się nie starzejemy. Tak, jesteśmy chłopcami uwięzionymi w ciałach mężczyzn, ale akceptujemy  to, gdzie jesteśmy teraz. Mamy siwe włosy i ciężko na nie pracowaliśmy – mówił przed premierą płyty James Hetfield, lider zespołu.

 

W plebiscycie „Płyty Rocku Antyradia” Metallica walczyła w kategoriach Zagraniczna Płyta Rocku, Zagraniczny Zespół Rocku, a Hetfield został nominowany do nagrody
dla Zagranicznego Wokalisty Rocku. Jego rywalami są inne legendy rockowej sceny,
m.in. Iggy Pop i Anthony Kiedis z Red Hot Chilli Peppers. Wyraziste i bezkompromisowe osobowości, które zachwycają twórczością i nierzadko prowokują kontrowersyjnym zachowaniem.

 

Które z gwiazd zyskały największe uznanie fanów dowiemy się 16 marca w Stodole na gali „Płyta Rocku Antyradia”. Na scenie tego dnia zobaczymy polskich królów rocka – zespół T.Love, jedną  z najzdolniejszych młodych grup zza Oceanu – hipnotyczne July Talk oraz grupę Strażacy, laureatów konkursu dla młodych talentów Antyradia.

 

Zaproszenie na najbardziej rockowe wydarzenie w Polsce można wygrać
w konkursie na stronie antyradio.pl oraz na oficjalnym profilu na FB i na antenie Antyradia. Ci, którym nie uda się zdobyć wejściówki, będą mogli słuchać transmisji z wręczenia statuetek na antenie Antyradia, 16 marca br.