Okres wakacyjny, piękna pogoda oraz sezon na wiele pysznych owoców i warzyw sprzyja pielęgnowaniu zdrowych nawyków u naszych dzieci: aktywności na świeżym powietrzu i lepszego odżywiania. Aby jednak na stałe przekonać pociechy do wartościowych praktyk, najlepiej wykonywać je razem z nimi. A gdyby tak zacząć od wspólnego gotowania?

Wakacje to doskonały moment, aby zacząć wypracowywać u najmłodszych domowników zdrowe nawyki. Dzieci mają wtedy wiele wolnego czasu i nieustannie poszukują nowego zajęcia. W miarę naszych możliwości powinniśmy zatem znaleźć czas na wspólną zabawę na zewnątrz oraz rodzinne przygotowywanie posiłków z produktów, którymi obdarowuje nas natura w lecie. Aby jednak kucharzenie w gronie maluchów było bezpieczne oraz przede wszystkim sprawiało przyjemność całej rodzinie, powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację pracy oraz elementy wyposażenia cechujące się higienicznością oraz najwyższą jakością. Jeśli więc planujemy od najmłodszych lat zaznajamiać nasze dzieci ze sztuką kulinarną, jak najszybciej pomyślmy o wykończeniu naszego wnętrza konglomeratami kwarcytowymi Technistone!

O tym należy pamiętać!

Blaty Technistone można dociąć do wybranego kształtu, dzięki czemu nie będą posiadały ostrych krawędzi
Fot. Technistone

Aby mieć pewność, że rodzinna przygoda kulinarna będzie pozbawiona ryzyka, zadbajmy o odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy – najważniejsze, żeby było ono bezpieczne oraz higieniczne. Przy wyborze materiałów wykończeniowych kierujmy się zatem takimi aspektami, jak: odporność na zaplamienia, zarysowania i uszkodzenia, łatwość pielęgnacji oraz antyseptyczność. Powyższe kryteria spełniają konglomeraty kwarcytowe Technistone. Ich niewątpliwym atutem jest też łatwość obróbki, umożliwiająca docinanie płyt do dowolnych rozmiarów i kształtów. Tym sposobem nasze kuchenne wnętrze możemy wykończyć na przykład blatami o obłym kształcie, dzięki czemu nasze pociechy nie będą narażone na kontakt z ostrymi krawędziami mebli. Jeśli chodzi zaś o samo przyrządzanie potraw, pamiętajmy, aby nigdy nie zostawiać malucha bez opieki, a czynności kuchenne dopasowywać do wieku dziecka. Najmłodsi domownicy mogą zająć się umyciem owoców i warzyw lub ugniataniem ciasta, natomiast starszym pociechom możemy pozwolić pokroić produkty – oczywiście pod naszym nadzorem!

Małe rączki, wielkie chęci

Dzieci bardzo chętnie pomagają w przyrządzaniu posiłków
Fot. Technistone

Konglomeraty kwarcytowe Technistone znajdują swoje zastosowanie w kuchniach zarówno jako okładzina ścienna, podłogowa, ale przede wszystkim jako powierzchnia robocza. Decydując się na wykończenie mebli materiałem Technistone możemy być pewni, że nasze dzieci podczas kulinarnej przygody nie uszkodzą blatów. W przypadku rozlania soku lub innego napoju powierzchnie nie odbarwią się, podczas korzystania z akcesoriów kuchennych nie uszkodzimy blatów, pozostawiając je idealnie piękne i gładkie, natomiast po zakończeniu pracy pociechy bez problemu same go wyczyszczą jedynie za pomocą wilgotnej szmatki z odrobiną płynu do mycia naczyń. Mówiąc o walorach konglomeratów kwarcytowych Technistone, warto zwrócić szczególną uwagę również na kwestię związaną z bezpieczeństwem ich użytkowania. Materiały spełniają surowe standardy kontroli jakości i są zgodne z normami ISO 9001, nadawanymi przez prestiżową jednostkę kontrolującą TUV z Niemiec. Dodatkowo firma Technistone może poszczycić się specjalistycznym certyfikatem nadawanym przez NSF – organizację non profit, która zajmuje się ochroną środowiska i bezpieczeństwem zdrowia publicznego oraz daje gwarancję, że certyfikowane produkty mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Certyfikat od amerykańskiego instytutu TCNA gwarantuje natomiast zerową zawartość w materiale lotnych substancji organicznych.

Decydując się na rodzinne gotowanie bądźmy świadomi, że najmłodsi domownicy wiele wyniosą ze wspólnej zabawy: zbliżą się do wartościowych nawyków, opanują podstawy sztuki kulinarnej oraz nauczą się pracy w zespole. Przy tym wszystkim maluchy będą dumne i szczęśliwe, że uchyliliśmy im drzwi do dorosłego świata.

 

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.