Róża znana już w starożytnym Egipcie – była największą ozdobą słynnych ogrodów Babilonu. W starożytnej Grecji uprawiano ją powszechnie, zyskała wtedy zaszczytne miano królowej kwiatów. W starożytnym Rzymie róży nadano cechy wyjątkowe, bowiem jej kwiaty traktowano niczym świętość. Stanowiły wyraz szczególnej czci i celebracji: składano je na grobach zmarłych, jak również jako ofiarę dla licznych bóstw.

Obecnie, róża, poza walorami estetycznymi, znana jest głównie ze swoich dobroczynnych właściwości, nie tylko kosmetycznych. Naturalny olejek różany to jeden z najcenniejszych naturalnych olejków, który rozsławiony został głównie poprzez Arabów. Różany aromat stosowany jest przy problemach z sercem, nerwicy oraz lekkiej depresji.

Czarna herbata jest najbardziej znaną ze wszystkich herbat. Poddawana jest procesowi pełnej fermentacji. W zależności od regionu, w jakim jest produkowana, poddaje się ją różnym metodom obróbki. Podstawowe etapy to: więdnięcie, zwijanie, fermentowanie i suszenie. Herbata bogata jest też w bioflawonoidy – silne przeciwutleniacze, które chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, kofeinę (teinę) – która budzi nas do życia oraz fluor – skuteczny w walce z próchnicą. Dodatek płatków róży wzbogaca smak i aromat herbaty.

BiFix piramidki smaku Czarna z płatkami róży to klasyka podana z nutką elegancji. Liście herbaty bogate są w witaminy A, B1, C, E, K oraz wartościowe minerały m.in. żelazo, potas, fluor, magnez oraz cynk. Wystarczy zaledwie kilka łyków herbaty Bifix z dodatkiem róży, by poczuć się lepiej, odprężyć i poprawić nastrój.

Sposób parzenia: Torebkę herbaty umieścić w filiżance, zalać wrzątkiem, parzyć 3-5 minut.

 

Bi fix Piramidki smaku Czarna z płatkami róży Herbata ekspresowa

Składniki: herbata czarna, aromat, płatki róży.

Opakowanie: 20 x 2 g

Cena – ok. 7 zł

www.bifix.pl