Nawet 20 nowych, wielkopowierzchniowych sklepów z odzieżą używaną VIVE Profit zostanie otwartych do końca 2014 roku w różnych miastach w Polsce. Strategia rozwoju spółki zakłada stworzenie rozbudowanej sieci detalicznych punktów handlowych do końca 2015 roku.

VIVE Profit Center, spółka zarządzająca siecią wielkopowierzchniowych, detalicznych sklepów z odzieżą używaną – VIVE Profit, rozpoczęła dynamiczną ekspansję. Do końca 2014 roku planuje uruchomienie 20 punktów handlowych na terenie kraju. Dotychczas powstało 6 sklepów – 4 na terenie Kielc oraz po 1 w Lublinie i Chełmie. W najbliższych tygodniach zostaną otwarte kolejne punkty w Polsce południowej.

Sklepy cieszą się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na niespotykaną na rynku ofertę rozbudowanego asortymentu podlegającego cotygodniowej, całkowitej wymianie w każdym punkcie handlowym VIVE Profit. Dzięki temu klienci podczas kolejnej wizyty mają do dyspozycji całkowicie nową kolekcję oryginalnej odzieży i dodatków. W zależności od rodzaju towar eksponowany jest w różny sposób – na wieszakach, półkach oraz w koszach, a rozbudowany cennik pozwala na zakup dostępnych artykułów w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferta sklepów kierowana jest bowiem do zróżnicowanej grupy klientów.

„Utworzenie detalicznej sieci sprzedaży markowej odzieży używanej to dla nas naturalny krok rozwoju. Przyjęty kilka lat temu model biznesowy sprawdził się i jest z sukcesem wykorzystywany w już otwartych sklepach. Stały dostęp najwyższej jakości asortymentu, jaki zapewnia nam VIVE Textile Recycling, największy dostawca markowej odzieży używanej w Polsce, umożliwia zatowarowanie kilkudziesięciu sklepów. Cotygodniowa całkowita wymiana towaru jest natomiast możliwa dzięki sprawnemu funkcjonowaniu procesów logistycznych realizowanych przez VIVE Transport – spółkę wchodzącą w skład Grupy VIVE, do której należy również nasze przedsiębiorstwo – powiedział Mariusz Pniewski, Prezes Zarządu VIVE Profit Center.”

Spółka stale poszukuje nowych, atrakcyjnych lokalizacji, w których powstaną kolejne sklepy VIVE Profit. W pierwszej kolejności planowane są otwarcia punktów handlowych w centralnej i południowej Polsce.

„Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do klientów z różnych miast, we wszystkich częściach Polski. Nie wykluczamy także rozwoju sieci sprzedaży w innych krajach europejskich – dodaje Pniewski.”

W związku z ekspansją firma zamierza do końca 2014 roku zatrudnić około 200 nowych pracowników, zarówno na stanowiska związane ze sprzedażą i obsługą klienta, jak również zaopatrzeniem oraz zarządzaniem.