Planując zagospodarowanie przestrzeni łazienkowej bierzemy pod uwagę kształt i wymiary pomieszczenia. Ograniczenia wynikające z niewielkich rozmiarów przestrzeni nie powinny nikogo zniechęcać. Aby cieszyć się oryginalnym pokojem kąpielowym wystarczy wykorzystać do tego celu wnękę łazienkową, bądź stworzyć ją sobie samemu.

Wstawienie ściany z płyty kartonowo-gipsowej lub wykorzystanie już istniejącej wnęki to prosty zabieg, który dzięki odrobinie wyobraźni zapewni zupełnie nieoczekiwany efekt. Utworzoną przestrzeń można wykorzystać do stworzenia specjalnych półek i wypustów w ścianie, wyłożyć ciekawą mozaiką i oryginalnie doświetlić, zamykając całość solidnymi, szklanymi drzwiami. Zaaranżowana w ten sposób wnęka oprócz praktycznej roli – dodatkowego miejsca na przechowywanie kosmetycznych akcesoriów, wywoła dodatkowo wrażenie większej przestrzeni – szklane drzwi nie będą bowiem stanowić całkowitego zamknięcia.
Bez względu na to, czy dysponujemy przestronnym salonem kąpielowym, czy też niewielkim pomieszczeniem, wybór odpowiednich drzwi wnękowych będzie jednym z najważniejszych dylematów. Największą ofertę tych produktów ma nasz rodzimy producent – firma Sanplast S.A. Wśród niej drzwi idealne do dużych przestrzeni np. D/SPACE typu WALK – IN, o ponad 215 centymetrowej wysokości lub dla osób, ceniących oryginalne rozwiązania – wahadłowe DD/PRIII z chromowanymi uchwytami, umożliwiającymi wygodne otwieranie drzwi, również do środka. Poza tymi propozycjami, w ofercie firmy Sanplast znajdziemy szeroki wybór najczęściej wybieranych sposobów otwierania drzwi:
• przesuwne, np. trójelementowe DTr/ASPII z suwanymi na całej długości drzwiami, które umożliwiają wejście zarówno z lewej jak i prawej strony. Z możliwością łączenia z dodatkowymi ściankami lub propozycją dla najbardziej wymagających klientów będą D2/ALTII serii Altus II z wytrzymałego, bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8mm. Drzwi z unikalną możliwością dodatkowej regulacji szerokości w zakresie aż do 10 cm. Dodatkowo drzwi te mogą być dopasowane do potrzeb klienta poprzez zmianę wysokości i ich szerokości. Taka możliwość pozwala jeszcze lepiej dobrać produkt do każdej aranżacji pokoju kąpielowego.

• skrzydłowe, wyposażone np. w zamocowane na dolnych krawędziach drzwi transparentne uszczelki, zapewniające odprowadzenie wody z powierzchni szkła wewnątrz kabiny oraz chromowaną listwę, która zabezpiecza przed rozpryskiwaniem poza jej obszar. Regulowane profile przyścienne pozwalają na na zniwelowanie krzywizn ściany a chromowany uchwyt stabilizuje konstrukcję. Wśród tego typu drzwi, największą popularnością cieszą się drzwi skrzydłowe dwuelementowe DJ2L(P)/AVIV występujące w wersji lewej i prawej z wypełnieniem z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 6 i 8 mm.

Produkty omówione powyżej występują w szerokiej rozpiętości wymiarowej, w zależności, jaką przestrzeń możemy wykorzystać mamy do wyboru produkty w wymiarach 70, 80, 90 i duże, powyżej 100 cm. Nawet do 190 cm szerokości. W zależności od zasobności portfela, a także od preferencji użytkowników wnęki, oferta firmy Sanplast zapewnia możliwość znalezienia rozwiązania idealnie dopasowanego do każdej łazienki. Dzięki możliwości wyboru konstrukcji ramowej lub bezramowej, jednego z wielu kolorów profili oraz materiału wypełnienia. Bez względu na wybór rodzaju drzwi do zabudowy wnęki łazienkowej, decydując się na jedną z propozycji firmy Sanplast z pewnością otrzymamy interesujący element kompozycji w łazienkowym wnętrzu.wnęka