Już 12-13 września w Gdyni odbędzie się SAP Technology Forum 2017 – spotkanie czołowych przedstawicieli działów IT w Polsce. Uczestnicy poznają najnowsze technologiczne rozwiązania, umożliwiające budowę pozycji firmy w zmieniającej się cyfrowej gospodarce. Tempo tych zmian potwierdzają menedżerowie – według międzynarodowych badań SAP i Oxford Economics tylko 3% z nich ma przekonanie, że ich firmy przeszły pełną transformację cyfrową. Nawiązując do megatrendów takich, jak m.in. Big Data, Internet Rzeczy, machine learning czy blockchain uczestnicy wydarzenia poznają nowe funkcjonalności rozwiązań SAP Leonardo, S/4HANA, SAP Cloud Platform i innych projektów firmy.

Dwudniowa konferencja SAP Technology Forum na dobre wpisała się w pejzaż najważniejszych wydarzeń dla branży IT w Polsce. Tegoroczna edycja, która zgromadzi ponad 300 uczestników, będzie miała charakter prezentacyjno-warsztatowy. Program łączy prezentacje praktycznych rozwiązań problemów, z jakimi na co dzień borykają się firmy w procesie transformacji cyfrowej, z warsztatami IT dotyczącymi m.in. wdrożeń chmurowych, szeroko dyskutowanego rozporządzenia RODO czy wsparcia procesów biznesowych z wykorzystaniem Internetu Rzeczy. Podczas wydarzenia SAP przedstawi także strategię rozwoju swoich kluczowych produktów w takich obszarach, jak IoT, machine learing czy blockchain.

 

Hasło „transformacja cyfrowa” budzi w firmach emocje i chęć działania. Skala jest niebagatelna, bo według analiz Światowego Forum Ekonomicznego globalna gospodarka ma zyskać dzięki niej w ciągu dekady aż 100 bilionów dolarów. Nie oznacza to jednak, że firmy są gotowe na zmiany. Jak wykazały międzynarodowe badania SAP i Oxford Economics, największą grupę organizacji (55%) stanowią te, które wprowadzają dopiero pilotażowe strategie transformacji cyfrowej. Stawka rywalizacji, do której dołączają, jest ogromna. Firmy, które osiągnęły wysoki poziom zaawansowania w transformacji, trzykrotnie częściej zyskują wysoki zwrot z inwestycji w technologie. Dla uczestników SAP Technology Forum przygotowaliśmy program, który daje uczestnikom do ręki konkretne rozwiązania, pozwalające wejść do grona realnych beneficjentów cyfrowej gospodarki – mówi Tomasz Niebylski, dyrektor wsparcia sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej w SAP Polska.

 

Transformacja bez granic

 

Przykładem rozwiązania, które uosabia możliwości tworzone przez transformację cyfrową dla firm, jest kluczowy dla SAP projekt Leonardo. Uczestnikom SAP Technology Forum opowie o nim Johannes Tulusan, dyrektor SAP ds. Praktyki IoT i Cyfrowego Łańcucha Dostaw w regionie CEE. Tworząc projekt SAP Leonardo, firma bazowała na doświadczeniach w pracy z 350 000 klientów, których systemy brały udział w przetwarzaniu 70% światowych danych transakcyjnych. SAP Leonardo, powstały dzięki tej wiedzy, to zintegrowany system cyfrowych innowacji, wspierający rozwój nowych, dedykowanych technologicznych rozwiązań. Firmie udało się połączyć w jeden innowacyjny ekosystem prace nad takimi obszarami, jak m.in. uczenie maszynowe, blockchain, Big Data, internet rzeczy, a także analityka danych. Z SAP Leonardo zdecydowali się skorzystać już globalni giganci: Deloitte i Accenture, którzy będą za jego pomocą rozwijać innowacje dedykowane dla branży finansowej i księgowej.

 

Pierwszego dnia wydarzenia uczestnicy będą mogli również zapoznać się z możliwościami nowego flagowego okrętu SAP w świecie transformacji cyfrowej: S/4HANA. To nowoczesne rozwiązanie ERP, pokrywające swoimi funkcjonalnościami wszystkie procesy i operacje zachodzące w przedsiębiorstwie: sprzedażowe, zakupowe, produkcyjne, usługowe, finansowe i HR-owe. Jego możliwości przybliży Stefan Batzdorf, Solution Hub Lead SAP S4HANA w SAP MEE.

 

Całościowe podejście do wdrożeń technologicznych to cecha firm, które najlepiej odnajdują się w świecie transformacji cyfrowej. Według analiz SAP charakteryzują się one czterema kluczowymi elementami: wprowadzają zmiany obejmujące całość przedsiębiorstwa, priorytetowo traktują doświadczenia klientów, inwestują w talenty i pracują w modelu dualnym, zakładającym jednoczesne wydatki na utrzymanie i innowacje. Dlatego tak ważne jest sięganie po rozwiązania umożliwiające integrację wielu linii biznesowych i gruntowną zmianę firmy, takie jak choćby SAP Leonardo czy S/4HANA – przekonuje Tomasz Niebylski.

 

Nowe możliwości, nowe wyzwania

 

To jednak tylko część rozwiązań SAP prezentowanych na Forum, wśród których znajdą się także m.in. SAP Cloud Platform i możliwości wizualizacji za jego pomocą danych z Internetu Rzeczy czy SAP Fiori jako efektywne narzędzie budowy interfejsów użytkownika. Równolegle z prezentacją technologicznych aspektów produktów, dla uczestników zaplanowano ścieżkę biznesową. W jej ramach będą mieli oni możliwość zapoznać się z przykładami praktycznego przełożenia rozwiązań SAP na biznesowe efekty firm, wśród których oprócz partnerów wydarzenia zaprezentują się Play, AWS, Polkomtel i LST.

 

Aktualnym i bardzo ważnym zagadnieniem, któremu zostaną poświęcone dedykowane warsztaty, będzie RODO, czyli tzw. Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych. To nowa unijna regulacja, wchodząca w życie już w maju 2018 roku. Dotyczy ona wszystkich firm, które gromadzą i wykorzystują dane dotyczące osób fizycznych – informacje te będą podlegały wkrótce wzmożonej ochronie. Tym ważniejszą rolę będzie odgrywać sprawne oprogramowanie, wspierające zarządzanie i zabezpieczanie wrażliwych danych przez firmy.

 

Spotkanie ekspertów

 

SAP Technology Forum odbędzie się w dniach 12-13 września 2017 roku w hotelu Courtyard by Mariott Gdynia Waterfront. Dwudniowe spotkanie to kolejne z serii wydarzeń organizowanych w tym roku przez SAP Polska. Organizatorzy SAP Technology Forum 2017 zaangażowali do udziału w wydarzeniu czołowe globalne i polskie marki IT. Partnerami technologicznymi wydarzenia są Lenovo, Intel i SUSE. Partnerzy Złoci: BCC, itelligence, SE16N i SID. Partnerzy Srebrni: Apollogic, Google Cloud, Hicron, MDSAP Tech, SI-Consulting i Westernacher. Partnerzy Brązowi: Seargin i Unifaun.