Wnętrza rodem z Północnej Europy są niezwykle klimatyczne. Przeważa w nich jasna kolorystyka oraz naturalne materiały wykończeniowe. Swoistym uzupełnieniem aranżacji tego typu jeszcze do niedawna były kolorowe dodatki. W tym roku w projektach kuchennych wnętrz króluje jednak styl skandynawski w minimalistycznym wydaniu – elegancki i pozbawiony nadmiaru dekoracji.

Jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto i funkcjonalne to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego, nawiązującego do aranżacji wnętrz najchłodniejszej części Europy. W mieszkaniach zaprojektowanych w owej stylistyce dominuje biel oraz drewno. Nieco energii do stylizacji tego typu jeszcze do niedawna wnosiły dekoracje w żywszych kolorach, obecnie jednak skandynawskie aranżacje pojawiają się głównie w minimalistycznej odsłonie, przez co są nie tylko ponadczasowe, ale także pełne nastrojowego ciepła wzbogaconego o subtelną elegancję.

Chłodne inspiracje

Styl skandynawski wywodzi się z Północnej Europy, w której to długie i chłodne poranki oraz wieczory dają się we znaki, dlatego jedynym sposobem na zatrzymanie światła we wnętrzach jest rozjaśnienie całej powierzchni. Z tego powodu w mieszkaniach zainspirowanych Skandynawią prym wiodą jasne kolory – głównie biel stosowana zarówno na ścianach, podłodze, jak i na meblach. Z tak jasną tonacją doskonale współgrają naturalne materiały wykończeniowe, głównie drewno oraz zgrzebne tkaniny. Nieco energii do mieszkań zainspirowanych Skandynawią jeszcze do niedawna wprowadzały akcenty w żywszych kolorach. W 2016 roku styl skandynawski zyskał jednak nowe oblicze – nabrał minimalistycznego charakteru, tworząc niezwykle wyrafinowaną przestrzeń, pozbawioną nadmiaru wielobarwnych dodatków. Połączenie stylu skandynawskiego i minimalistycznego urzeka stylem oraz szykiem, atrakcyjnie prezentując się szczególnie w kuchniach, którym przyświeca idea nowoczesnej, nieszablonowej aranżacji wnętrz.

Efektowne połączenie

Zestawienie popularnie zwanego stylu scandi z minimalizmem to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w zakresie aranżacji wnętrz. Prezentuje się ono bardzo gustownie, nie tracąc przy tym na klimatyczności. Aby w efektowny sposób zestawić te dwa style, warto połączyć ze sobą materiały wykończeniowe takie jak drewno oraz np. konglomerat nawiązujący swoim rysunkiem do marmuru. W tej roli doskonale sprawdzą się powierzchnie kwarcytowe z linii Noble firmy Technistone np. w wybarwieniu Noble Carrara, które do złudzenia przypominają marmur karraryjski, wyróżniający się białą tonacją z dynamicznym, szarym wzorem lub powierzchnia Noble Olympos Mist w odcieniu delikatnego kremu, pokryta śnieżnobiałymi wzorami, przypominającymi płatki śniegu. Slaby firmy Technistone sprawdzą się w kuchniach np. w postaci blatów oraz fartucha kuchennego. Dzięki niskiej porowatości nie będą wchłaniać wody oraz nieprzyjemnych zapachów, ponadto wyróżniają się one podwyższoną odpornością na zarysowania i uszkodzenia, dzięki czemu przez wiele lat zachowają swój naturalny wygląd. Konglomeraty Technistone w tonacji Noble Carrara i Noble Olympos Mist nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale także prezentują się bardzo efektownie, stanowiąc eleganckie dopełnienie nowoczesnej aranżacji. Aby dodatkowo podkreślić charakterystykę wnętrza, warto zrezygnować z nadmiaru dekoracji, zwłaszcza tych w żywszej tonacji, a także postawić na proste kształty. Za ozdobę kuchni służyć może podświetlany, funkcjonalny stojak na wino wykonany oczywiście z drewna.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.