Na rynki Europy Północnej i Wschodniej wchodzi nowa, ulepszona wersja  sufitu akustycznego ROCKFON Fusion®. Duński produkt charakteryzuje minimalistyczny styl. Zastosowanie aluminiowego profilu, pozwala uzyskać efekt przecięcia idealnie białej powierzchni.

ROCKFON Fusion® to produkt znany i ceniony. Pochwał nie szczędziło mu jury konkursu Danish Design Award przyznając nagrodę w 2007 roku: – Prosty i funkcjonalny, o wyjątkowej jakości, nadaje się do zastosowania w różnych przestrzeniach – najlepsza koncepcja designu.

Udoskonalony sufit ROCKFON Fusion® jest jeszcze bardziej wyrazisty dzięki zastosowaniu nowej, superbiałej powierzchni akustycznej płyty ROCKFON Blanka®. Sekretem jej bielszej i gładszej powierzchni jest specjalna farba stosowana w amerykańskim przemyśle kosmicznym. Powłoka płyty składa się z licznych mikroceramicznych kulek, dzięki którym sufit osiąga wysoki współczynnik odbicia światła, wynoszący aż 87%. W praktyce oznacza to, że światło dzienne dociera dalej w głąb pomieszczenia. Co więcej, nowy ROCKFON Fusion pozwala na stworzenie niepowtarzalnego designu sufitu o jeszcze ostrzejszych liniach. – Cechą charakterystyczną ROCKFON Blanka Fusion® jest wąski, anodowany, aluminiowy profil, który daje efekt przecięcia czystej, białej powierzchni podkreślając ostrość linii w kierunku podłużnym. W ułożeniu poprzecznym połączenia między płytami są niemal niewidoczne, dzięki czemu sufit uzyskuje ciekawie zaznaczony kierunek wzmocniony nową, wyjątkowo białą powierzchnią płyt – mówi Artur Pacyna, Menedżer ds. Technicznych ROCKFON.

Lepsza akustyka

Jedną z firm, która do swojego biura wybrała designerski sufit akustyczny jest Lederne Hovedorganisation z Danii. Zamontowano tam 3500 m2 sufitu ROCKFON Fusion.

-Jesteśmy w trakcie remontu naszego biura, którego celem jest stworzenie bardziej nowoczesnego środowiska do pracy. Żegnamy się z wieloma indywidualnymi gabinetami na rzecz powierzchni otwartej. Skutkiem tego wyboru było zwiększone zapotrzebowanie na dobrą akustykę. Zauważyliśmy wyraźną różnicę w jakości akustyki, po zastosowaniu sufitu ROCKFON. Nie potrzebujemy już paneli akustycznych na ściany w najbardziej narażonych na hałas przestrzeniach, w pełni wystarczy sufit akustyczny – mówi Mich Heüman, Technical Manager w Ledernes Hovedorganisation.
Prosty montaż

Udoskonaleniu uległa nie tylko powierzchnia sufitu ROCKFON Blanka Fusion, ale również jego sposób montażu. System został uproszczony, dzięki czemu montaż jest łatwiejszy i szybszy. –Konstrukcja sufitu została tak zoptymalizowana, aby liczba elementów do zamontowania była jak najmniejsza, co w konsekwencji oznacza niższe koszty – mówi Artur Pacyna.

Więcej informacji na: www.rockfon.pl