Tajska kuchnia bez wątpienia należy do jednej z najlepszych na świecie. Jej nieodłączny składnik stanowi ryż, a w szczególności jego jaśminowa odmiana. Wybierając ryż jaśminowy marki Britta
z łatwością możemy udać się na kulinarną wyprawę do malowniczej Tajlandii, która urzeknie nas mocą aromatu oraz smaku.

Zapach ziaren

Ryż jaśminowy marki Britta uprawiany jest w północno-wschodniej Tajlandii, gdzie uznawany jest za narodowy skarb. Wyróżniają go przede wszystkim podłużne nie klejące się ziarna, a także wydzielający się podczas gotowania, delikatny aromat porównywany do zapachu orzechów lub kwiatu jaśminu. To właśnie dzięki niemu ryż jaśminowy marki Britta stanowi doskonałą bazę do dań kuchni egzotycznej. Dla odpowiedniego kontrastu często łączony jest z pikantnymi przyprawami, frutti di mare oraz słodkimi owocami. Tajlandzki przysmak doskonale odnajdzie się również w naszych rodzimych przepisach. Jaśminowa nuta z powodzeniem wzbogaci smak zup, farszy, a także różnorodnych zapiekanek. Ryż jaśminowy marki Britta można ponadto wykorzystać jako składnik deserów lub domowego mleka ryżowego. Niezależnie, od naszego kulinarnego wyboru, warto jednak pamiętać, że w czasie gotowania tej odmiany ryżu nigdy nie dodajemy do niego soli.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.britta.pl oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.

 

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Ryż Jaśminowy marki Britta

Gramatura: 4 x 100 g

Cena detaliczna: 3,60 zł

 

Sawex Sp z o.o. był pierwszym w Polsce importerem ryżu w saszetkach do gotowania. W marcu 2009 roku ze struktur organizacyjnych spółki wyodrębniony został Departament spożywczy – Sawex Foods. W portfolio firmy znajdują się marki: Britta (ryż), Halina (ryż, kasza, fasola, groch, soczewica, ciecierzyca, płatki śniadaniowe), Sotto (ryż, kasza jęczmienna, gryczana), Sugoi (ryż do sushi) oraz Twój Błonnik.

 

„Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k. (dawniej Sawex Foods Sp. z o.o.)

  1. Wiertnicza 70

02-952 Warszawa, Polska

tel. : 022 651 79 04 do 07

fax.: 022 651 79 09

e-mail: sawex@sawexpl.com