Zastanawiasz się, co kupić w upominku dla biskiej sobie osoby? Szukasz czegoś niezwykłego, co będzie oryginalne, a przy tym niezapomniane? W takim przypadku pomyśl o wykupieniu skoku spadochronowego. Tak, teraz skoczyć może prawie każdy!

Szkoły spadochronowe przeżywają w ostatnim czasie prawdziwe oblężenie. Odkąd skakanie stało się tak popularne, praktycznie w każdy weekend terminy są w całości zarezerwowane. Skąd takie zainteresowanie skokami? Przez tandemy, czyli skoki tandemowe, które umożliwiają poszybowanie w przestworzach bez żadnego specjalnego przygotowania – uczestnictwa w kursach, treningów czy nawet badań lekarskich. To powoduje, że skoki w tandemie są również tak dobre na prezent.

Jak skacze się tandemowo?

Istotą skoków tandemowych jest wykonanie wyczynu w dwójkę – skacze zarówno sam śmiałek, jak i instruktor. Obie osoby są ze sobą spięte, do czego wykorzystuje się bezpieczną uprzęż. Wyposażenie stanowi również specjalny spadochron i automat spadochronowy, dlatego nie trzeba obawiać się o kwestie bezpieczeństwa.

Skok w tandemie nie wymaga długotrwałych przygotowań, wystarczy jedynie uczestnictwo w kilkunastominutowym instruktażu przed skokiem. Potem otrzymuje się niezbędne wyposażenie, w tym gogle i kombinezon zależnie od pogody, a następnie można wejść już do samolotu. Ten wynosi uczestników na wysokość 3000-4000 metrów zależnie od wykupionego skoku. W przypadku 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około minuty. Po osiągnięciu właściwego pułapu otwiera się spadochron i następuje miękkie lądowanie.

Do skoku tandemowego nie trzeba specjalnej kondycji ani zdrowia. Skaczą juniorzy i seniorzy, kobiety i mężczyźni, także osoby niepełnosprawne. Wśród głównych przeciwwskazań do skoku znajdują się: waga ponad 100 kilogramów, wzrost niższy od 120-140 centymetrów zależnie od szkoły, również stany chorobowe takie jak epilepsja, ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

Kupujemy skok w prezencie

Skok tandemowy w upominku można bardzo łatwo zakupić całkowicie przez Internet. Taką opcję transakcji umożliwiają teraz praktycznie wszystkie szkoły spadochroniarskie. Wystarczy w tym przypadku wybrać voucher upominkowy – dzięki niemu to obdarowana osoba samodzielnie może wybrać termin skoku, gdy nie wiemy, kiedy miałby się on odbyć.

Na skoki zaprasza Skydive – jedna z największych szkół w Polsce posiadająca wieloletnie doświadczenie i zaawansowane zaplecze. Jej baza znajduje się w miejscowości Kruszyn po Włocławkiem, ale skoki organizowane są też w mazowieckim Przasnyszu oraz opolskim Kamieniu Śląskim. Skok można wykupić od adresem: http://www.skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/.

Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych, ale warto zdecydować się na droższą opcję – skok z 4000 metrów z nagrywaniem całego wyczynu, co razem kosztuje około 950 złotych. ten sposób masz pewność, że niespodzianka będzie udana!

141778228960624600