Akcja charytatywna firmy Simba Toys Polska

Na platformie Charytatywni Allegro ruszyły kolejne licytacje, których celem jest pomoc najbardziej potrzebującym – mieszkańcom domów dziecka. Pięciu blogerów, Ambasadorów akcji, wybrało placówki, w których firma Simba Toys Polska przeprowadziła warsztaty z robienia słodyczy. Był to niezwykły czas poświęcony w 100% dzieciom – spędzony na wspólnej, kreatywnej zabawie. Na licytacje trafiły słodycze, a także zabawki przekazane przez firmę. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz domów dziecka wskazanych przez Ambasadorów.

Możliwość niesienia pomocy innym to najfajniejsza rzecz na świecie! Jak pomóc dzieciom z domów dziecka, a jednocześnie zapewnić maluchom świetną zabawę? Przede wszystkim pamiętajmy, że najpotrzebniejszym wsparciem nie są produkty, ale pieniądze, które placówki mogą wykorzystać wedle własnych potrzeb. Obok nich niezwykle istotny jest czas – dzieci z domów dziecka bardzo doceniają każdą minutę, którą poświęci się na rozmowę czy zabawę z nimi. Dlatego nawet najmniejsze działanie, które może zmienić ich życie na lepsze, jest warte zaangażowania.

Słodka zbiórka na rzecz domów dziecka

Firma Simba Toys Polska, dystrybutor zabawek marki Smoby, zaprosiła do współpracy autorów pięciu blogów. Każdy z nich wybrał jeden dom dziecka, któremu chciałby pomóc. W wybranych placówkach odbyły się warsztaty z tworzenia słodyczy pt. „Słodka zabawa ze Smoby Chef”. Dzieci za pomocą Fabryk Czekolady i Fabryk Lizaków Smoby stworzyły słodkości, które mogły przekazać na licytacje na rzecz swojego domu dziecka lub… zjeść ze smakiem.

Na rzecz każdej placówki są licytowane zestawy słodyczy wykonane przez dzieci oraz zabawki Smoby Chef – Fabryki Lizaków, Fabryki Czekoladek, Zestawy do robienia babeczek oraz Zestawy do pieczenia ciastek. Blogerzy wspierają wybrane domy dziecka, zachęcając do udziału w licytacjach poprzez prowadzone przez siebie kanały komunikacji.

Zbiórki prowadzone są na rzecz:

  • Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr Ireny Białówny w Białymstoku,
  • Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie,
  • Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” w Opolu,
  • Domu im. J. Korczaka – Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku,
  • Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie.

Jak możesz pomóc?

Wejdź na platformę Charytatywni Allegro i wyszukaj aukcje wpisując nazwę wybranego domu dziecka lub fundacji (akcję wspiera Fundacja Przyjaciółka), lub skorzystaj z linku, który przekieruje Cię do wszystkich aukcji prowadzonych w ramach akcji: http://charytatywni.allegro.pl/cele?charityOrganizationId=1352

Wesprzyj wybrane domy dziecka, kupując jeden z zestawów słodyczy lub zabawek. Pamiętaj, że liczy się każdy grosz! 100% zebranych środków zostanie przekazanych na rzecz maluchów zamieszkujących wytypowane przez blogerów placówki.

Kto nam pomaga?

Ambasadorami akcji zostali: Magda Jasińska prowadząca blog Mamine Skarby, Agnieszka Dzieniszewska prowadząca blog Buuba, Maria i Michał Góreccy prowadzący blogi Mamy Gadżety oraz Mike&Mary, Anna Dydzik prowadząca blog Nieperfekcyjna Mama oraz Marta Tabert prowadząca blog Piwnooka. Licytacje na platformie Charytatywni Allegro prowadzone są przez Fundację Przyjaciółka.

Pomagajmy! Bo pomaganie jest fajne i bardzo potrzebne.

Za koordynację i komunikację akcji odpowiadają dom mediowy Carat Polska oraz agencja 38PR & Content Communication.

Więcej informacji na temat akcji znaleźć można na stronie www.gotujzesmoby.pl