armacell_tubolit_ar_fonowave_2

Wszechobecny hałas jest niewątpliwie jednym z największych problemów naszej cywilizacji. Jest on szczególnie uciążliwy w domu, gdzie np. dźwięk spłukiwanej wody utrudnia nam zasłużony relaks. Niestety, trendy budowlane nie działają na naszą korzyść – coraz cieńsze rury i ściany znacznie gorzej radzą sobie z tłumieniem hałasu. Na szczęście z pomocą przychodzi nam izolacja akustyczna Tubolit AR Fonowave firmy Armacell, która może znacznie poprawić komfort w naszym mieszkaniu.

Kiedy myślimy o izolacji rur, najczęściej mamy przed oczami instalacje grzewcze czy chłodnicze oraz izolację termiczną, która ma zapobiec stratom energii i skraplaniu się wody na powierzchni. W tym kontekście, zabezpieczanie rur odpływowych wydaje się pozbawione sensu. Jest to jednak błąd, bowiem otulina taka, choć pełni diametralnie inną rolę, jest często równie niezbędna. We współczesnym budownictwie, instalacje odpływowe i kanalizacyjne w większości przypadków buduje się z rur wykonanych z polichlorku winylu, polipropylenu czy żywicy poliestrowej. Rozwiązanie to ma wiele zalet – są one odporne na korozje, lekkie oraz mają stosunkowo niską cenę. Dlatego też praktycznie wyparły one niegdyś popularne i masywne rury żeliwne czy kamionkowe. Niestety, niska masa oraz cienkie ścianki rur plastikowych sprawiają, że łatwo wpadają one w wibracje oraz znacznie gorzej tłumią dźwięki, a to obniża komfort akustyczny w mieszkaniu. Czy zatem powinniśmy wracać do starszych rozwiązań, aby uniknąć niechcianego hałasu? Na szczęście nie musimy. Wystarczy bowiem zastosować odpowiednią izolację akustyczną, która rozwiąże ten problem. Doskonałym przykładem jest Tubolit AR Fonowave firmy Armacell. „Otuliny z rodziny Tubolit AR Fonowave zostały stworzone specjalnie z myślą o zapewnieniu bariery akustycznej pomiędzy rurą, a konstrukcją budynku. Dzięki specjalnie wyprofilowanej powierzchni wewnętrznej, która minimalizuje kontakt z rurą oraz grubości 9 mm, hałas generowany przez instalację odpływową czy kanalizacyjną może być zredukowany o 9 lub nawet 11 dB(A). Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Instytut Fizyki Budowlanej w Stuttgarcie, który jest jedną z najbardziej znanych i cenionych organizacji tego typu w Europie. Co więcej, badania te wykonano zgodnie z normą EN 14366:2006, co daje nam pewność, że przedstawione wyniki określają realne możliwości tłumienia dźwięków przez otulinę.” – mówi Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku z firmy Armacell.
Niewątpliwą zaletą otuliny Tubolit AR Fonowave firmy Armacell jest też jej wyjątkowa elastyczność. Otulina została wykonana ze spienionego polietylenu, dzięki czemu jej instalacja jest bardzo prosta, nawet w przypadku bardziej skomplikowanych systemów. Dodatkowo, jej zewnętrzna powierzchnia została wzmocniona poprzez osłonę wykonaną z folii poliolefinowej. Taka konstrukcja pozwala uchronić delikatny materiał otuliny przed uszkodzeniami mechanicznymi, na jakie może być ona narażona zarówno podczas montażu jak i późniejszej eksploatacji. „Komfort akustyczny jest niezwykle istotny nie tylko dla naszej wygody, ale również zdrowia. Nadmierny i powtarzający się hałas uniemożliwia nam bowiem odpoczynek, co może przełożyć się na problemy ze snem czy inne dolegliwości. Dlatego też tak ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć instalacje odpływową i kanalizacyjną. Tubolit AR Fonowave pozwoli nam zapomnieć o uciążliwych odgłosach, zapewniając tym samym spokój na jaki zasługujemy.” – dodaje Maria Witkowska, Dyrektor Obsługi Technicznej Rynku z firmy Armacell.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115
www.armacell.com
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Chcę śledzić informacje z tego biura prasowego »