Pół miliona złotych dofinansowania z funduszy unijnych otrzymają Koleje Dolnośląskie na remont jednego ze swoich legnickich budynków biurowych.

Modernizacja systemu grzewczego, docieplenie dachu i ścian, a także wymiana drzwi i okien. To tylko część z długiej listy prac remontowych, którym poddany zostanie budynek administracyjny stojący przy ulicy Pątnowskiej w Legnicy. Pochodzący z lat 20 ubiegłego wieku obiekt kolejowy od dłuższego czasu potrzebował remontu. Rozwiązania techniczne, które sto lat temu były nowoczesne, dziś przyczyniają się do znacznych ubytków ciepła i generują straty finansowe.

Wraz z rozwojem naszego taboru musimy pamiętać o pracownikach biurowych, którzy również pracują na nasz sukces. Jestem bardzo zadowolony z tego, że nasz wniosek został najwyżej oceniony z pośród tych, które ubiegały się o dofinansowanie. Można powiedzieć, że powoli stajemy się specjalistami w pozyskiwaniu środków unijnych – podkreśla Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

W budynku po remoncie w komfortowych warunkach będzie pracować 41 osób. Łączny koszt inwestycji to 835.788,64 PLN. Dofinansowanie w wysokości 500 000 zł. pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko na lata 2014-2020.