sunex pompy cieplaSpółka Sunex jest renomowanym polskim producentem systemów grzewczych opartych o odnawialne źródła energii. Od ponad 12 lat firma jest kojarzona na rynku jako czołowy europejski producent systemów solarnych wyznaczający nowe trendy w tym zakresie.

 

W  2013 roku spółka uzyskała tytuł „Lidera rynku kolektorów słonecznych w Polsce” przyznany przez Instytut Energetyki Odnawialnej IEO EC BREC, potwierdzony wynikami corocznych badań rynkowych.

Wykorzystując bogate doświadczenie w branży oraz ogromny potencjał konstrukcyjno technologiczny, spółka rozszerzyła kilka lat temu zakres działalności o nowe systemy grzewcze wykorzystujące energię odnawialną. W efekcie  powstała cała gama pomp ciepła opartych o własne przemyślane konstrukcje i podzespoły renomowanych producentów takich jak np. Siemens czy Copeland.

Oferta pomp jest zróżnicowana pod kątem funkcji jaką ma pełnić i umożliwia dotarcie do każdego użytkownika bez względu na zasobność portfela. Prostego podziału pomp firmy Sunex można dokonać na podstawie funkcji jaką mają pełnić w obiekcie.

Centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa bez koniczności stosowania dodatkowego źródła ciepła

Pompy ciepła typu NEXUS są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy zamierzają ogrzewać budynek oraz podgrzewać wodę użytkową przez cały rok bez stosowania dodatkowych źródeł ciepła. NEXUS to seria pomp typu powietrze woda w wersji monoblokowej, co oznacza że montowane są w całości na zewnątrz budynku. Zaawansowany system sterowania oraz  wysokiej jakości podzespoły gwarantują efektywną pracę nawet w temperaturach -18ºC.

W przypadku niższych temperatur lub gdy zapotrzebowanie na ciepło budynku w konkretnych warunkach pogodowych jest wyższe od mocy grzewczej pompy, następuję włączenie grzałki elektrycznej. Biorąc jednak pod uwagę warunki klimatyczne panujące w Polsce, włączenie grzałki odbywa się zaledwie kilka razy w roku, co w konsekwencji sprawia, że całość zużytej energii przez system (grzałka plus pompa) czyni ten sposób ogrzewania bardzo ekonomicznym i zdecydowanie tańszym w eksploatacji od gazu czy oleju.

Szerokie zaplecze inżynierskie producenta gwarantuje wsparcie klienta zarówno przed zakupem jak i w trakcie eksploatacji urządzenia.  Spółka Sunex traktuje każdego klienta indywidualnie. Dobór odpowiedniej mocy pompy przeprowadzany jest na podstawie bezpłatnie sporządzonej analizy energetycznej budynku. W trakcie eksploatacji serwis producenta czuwa nad poprawną pracą instalacji za pośrednictwem zdalnego systemu sterowania z którego korzystać może również użytkownik. Cena już od 19 300 zł netto.

Ciepła woda użytkowa w instalacjach z istniejącym zasobnikiem wody

Pompy ciepła typu GELBI zostały stworzone z myślą o użytkownikach,  którzy posiadają sprawny zasobnik wody użytkowej o dowolnej konstrukcji. Gelbi to kompaktowe urządzenie do podgrzewu wody. Ze względu na małe wymiary pompę można stosować zarówno   wewnątrz jak i na zewnątrz budynku wykorzystując do zasilnia powietrze zewnętrzne lub wewnętrzne. Pompa Gelbi posiada w komplecie między innymi system sterujący oraz pompę obiegowa służącą do ładowania zbiornika dzięki czemu montaż jest szybki i łatwy a ponadto nie wymaga znacznych przeróbek istniejącej instalacji.

Pompę można podłączyć do każdego typu zasobnika ciepłej wody użytkowej co w połączeniu z nieznacznym kosztem zakupu umożliwia  zastosowanie tego rozwiązania przy niewielkim nakładzie finansowym. Pompa GELBI charakteryzuje się mocą grzewczą na poziomie 4kW (najwyższa ze wszystkich tego typu urządzeń na rynku) co sprawia, ze można zastosować ja również jako wspomaganie centralnego ogrzewania. Pompy Gelbi można również użyć do klimatyzacji pomieszczeń. Cena rynkowa pompy Gelbi to zaledwie 2600 zł netto.

Ciepła woda użytkowa w instalacjach bez istniejącego zasobnika wody

W sytuacji gdy użytkownik nie posiada jeszcze zasobnika wody użytkowej lub gdy istniejący zasobnik wymaga wymiany, najtańszym rozwiązaniem staje się zastosowanie pompy ciepła zintegrowanej z zasobnikiem. Spółka Sunex posiada w ofercie pompy tego typu o nazwie FISH.  Całe urządzenie składa się z 2 głównych modułów, tzn. z zasobnika ciepłej wody użytkowej oraz z pompy ciepła zamontowanej w jego górnej części. Urządzenia te mogą stanowić główne źródło podgrzewu wody użytkowej przez znaczną cześć roku.

W zależności od przeznaczenia, pompy ciepła Fish oferowane są w wersjach z wewnętrznymi wężownicami lub bez.  Wersja bez wężownicy zalecana jest do budynków w których nie ma innego źródła ciepła. Wersja z 1 wężownicą przeznaczona jest do współpracy z kotłem lub systemem solarnym zaś wersja z 2 wężownicami umożliwia podłączenie zarówno kolektorów jak i kotła.  Cena rynkowa pomp FISH już od 3850  zł netto.