Lakiery  w spray’u to znany i ceniony sposób na dekorację i odświeżenie różnorodnych elementów, stosowany przez wielu majsterkowiczów czy hobbystów. Pozwala na szybkie i precyzyjne pokrycie kolorem nawet dużych powierzchni, eliminując przy tym ryzyko powstania smug i zacieków. W trend ten wpisuje się linia specjalistycznych lakierów w areozolu Super Color firmy Den Braven. Od niedawana wzbogacona została o nowy produkt – szybkoschnący lakier Super Color Acrylic Universal FAST, który jeszcze bardziej usprawnia pracę z farbami w spray’u.

Wstrząśnij, przyciśnij, spryskaj  – kolor jak malowany

Kolorowe, malowane elementy, a zwłaszcza te pokryte lakierem prezentują się bardzo atrakcyjnie. Mają jednak do siebie to, że z czasem na ich powierzchni powstać mogą różnego rodzaju ubytki, rysy czy pęknięcia, które skutecznie psują ich estetyczny wygląd. Wygodnym i łatwym sposobem w takiej sytuacji jest skorzystanie z farb w areozolu. Pozwalają one szybko odnowić malowane przedmioty, zmienić ich kolor lub ukryć uszkodzenia. Do ich użycia nie trzeba również żadnych narzędzi. Wystarczy jedynie energicznie wstrząsnąć puszką, a następnie rozmieszaną farbę rozpylić na wybranym przedmiocie. Przykładem tego typu farb jest linia lakierów w spray’u Super Color firmy Den Braven, która przeznaczona jest do stosowania na powierzchniach metalowych, stalowych, kamiennych, ceramicznych, szklanych, drewnianych, a także tych wykonanych z niektórych tworzyw sztucznych. Ich cechą wyróżniającą jest dobre krycie, bez smug i zacieków, doskonała przyczepność, również przy zastosowaniach pionowych, a także krótki czas schnięcia. Na szczególną uwagę zasługuje tu nowość w ofercie firmy Den Braven, lakier szybkoschnący Super Color Acrylic Universal FAST, w przypadku którego czas schnięcia skrócony został praktycznie o połowę. Już zaledwie 10 minut wystarczy, aby powłoka farby stała się pyłosucha i odporna na zabrudzenia oraz powstanie odcisków.

Dekoracja i ochrona w jednym

Z pomocą lakierów w spray’u Super Color firmy Den Braven stworzymy warstwę dekoracyjno-ochronną, która będzie trwała i odporna na ściernie oraz promienie UV. Ich ogromną zaletą jest również to, że serię tę tworzy, aż 8 różnych produktów, które oprócz cech charakterystycznych dla farb w areozolu, wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami. I tak oprócz szybkoschnącego uniwersalnego lakieru Super Color Acrylic Universal FAST, serię tworzą specjalistyczne lakiery o różnorodnym przeznaczeniu. Super Color Universal otwiera przed nami bogatą paletę, aż 28 kolorów, dzięki którym dobierzemy odcień odpowiedni do przewidywanego efektu. Super Color Metallic to z kolei lakiery o wyjątkowo atrakcyjnym, metalicznym połysku, które sprawdzą się w wielu pracach dekoracyjnych, czy hobbystycznych, a także niewielkich naprawach motoryzacyjnych. Równie ciekawy efekt można uzyskać stosując Super Color Chrome. Bardzo pomocny zwłaszcza przy renowacji sprzętów AGD czy elementów wyposażenia łazienki okazać się może syntetyczny lakier nawierzchniowy Super Color Epoxy, który tworzy ceramiczną powłokę. Z kolei Super Color High Temperature to pozycja dedykowana do malowania grzejników, różnego rodzaju pieców czy kominków, czyli wszędzie tam, gdzie będzie występował kontakt z wysoką temperaturą. Super Color Primer sprawdzi się natomiast jako antykorozyjny lakier podkładowy pod lakiery syntetyczne alkidowe, odpowiednio przygotowując wymagające podłoże pod dalsze malowanie. Ostatnim jednak, nie mniej wyróżniającym się produktem, jest  Super Color Fluorescent. Jest to lakier dostępny w trzech kolorach z efektem odblasku, który doskonale sprawdzi się przy tworzeniu różnego rodzaju symboli i znaków ostrzegawczych.

Bogata grupa lakierów w spray’u Super Color firmy Den Braven, która niedawno rozszerzona została o nowy lakier szybkoschnący Super Color Acrylic Universal FAST, to szerokie możliwości łatwego i trwałego malowania wielu różnorodnych powierzchni i elementów. Wystarczy wstrząsnąć i nacisnąć spust puszki, aby uzyskać idealny kolor.